РФ досі не допустила представників ООН в колонію Оленівки, де два роки тому відбувся теракт

Джерело: ООН

Минуло два роки після теракту в Оленівській колонії, де загинуло щонайменше 50 українських військовополонених, але Росія досі не допустила представників ООН на місце трагедії.

ООН наголосила, що військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом, яке вимагає гуманного ставлення та забезпечення їхньої безпеки з боку держави, що їх утримує. Це означає, що смерть або серйозні поранення військовополонених повинні розслідуватися офіційно та ретельно.

Проте ООН відзначила, що РФ завадила встановленню фактів вибухів в Оленівці, спотворила місце події та пошкодила речові докази. Російська влада заявила, що удар нібито завдали ракети HIMARS, випущені Збройними силами України.

“На основі опитувань понад 50 свідків і тих, хто вижив, а також на основі аналізу відео- та фотоматеріалів, Управління ООН з прав людини минулого року дійшло висновку, що вибухи не були спричинені ракетами HIMARS, випущеними Збройними силами України. Хоча точний тип зброї та точне місце її розташування визначити не вдалося, ознаки структурних пошкоджень, вочевидь, збігаються з траєкторією снаряда, який рухався зі сходу на захід”, – додали в ООН.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.