РФ готує «систему підготовки громадян до військової служби» в окупованому Криму
Джерело: ЦНС
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованій території АР Крим представники російських військ продовжують політику спрямовану на мілітаризацію українських дітей.
Зазначається, що за наявною інформацією росіяни мають на меті запровадити “загальнодержавну систему підготовки громадян до військової служби” на ТОТ Криму.
Відповідно до всіх так званих розпоряджень, окупанти ставлять за мету створити у кожному муніципальному утворенні суб’єктів РФ загальних центрів так званого військово-патріотичного виховання та підготовку молоді до майбутньої служби, — зазначили у повідомленні.
Також зауважується, шо розглядається можливість діяльності регіональних відділень російської молодіжної військово-патріотичної організації “Юнармія”, яка заснована міноборони РФ у 2016 році.
У ЦНС закликали цивільне населення на ТОТ АР Крим не брати участь у подібних заходах. У разі, якщо такої участі неможливо уникнути, радять проявляти максимальну пасивність та незацікавленість.
Зауважимо, колаборантці Ані Григорян – заступниці очільника окупаційного “комітету молодіжної політики Криму” – повідомлено про підозру. На цю посаду її призначили за особистої протекції гауляйтера Аксьонова у листопаді 2022 року для масового нав’язування кремлівської пропаганди серед підростаючого покоління.
Перебуваючи у лавах загарбницького уряду, Григорян публічно закликає кримських школярів готуватися до війни проти України та вступати до російських військових училищ. З такими тезами вона виступала перед сотнею учнів у Форосі на шкільних зборах восени цього року.
Також фігурантка очолює так званий “центр військово-патріотичного виховання “Авангард”, який створено окупантами на території півострова.
Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей. У доповіді щодо Росії комітет ООН зазначив, що Москва повинна надати інформацію про точну кількість вивезених з України дітей та їхнє місцеперебування, щоб їх можна було ідентифікувати та повернути.
Комітет також зазначив, що Росія має забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена українського громадянства, а також щоб їх особистість, ім’я та сімейні стосунки було збережено.
Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.