РФ може скористатися невизнаним Придністров’ям для дестабілізації Молдови – ISW

Джерело: ISW

Влада РФ може відновити свої зусилля та скористатися невизнаним Придністров’ям з метою дестабілізації ситуації у Молдові, аби підірвати український експорт зерна через західне узбережжя Чорного моря.

Зокрема Кремль може розглядати операцію у так званій ПМР як альтернативний спосіб утримати країни від участі в українському зерновому коридорі, попри ослаблену присутність РФ в західній частині Чорного моря.

Кремль може спробувати здійснити операції під фальшивим прапором у Придністров’ї, щоб стверджувати, що Росія повинна захищати етнічних росіян і російськомовних, — пояснили у звіті.

10 січня агентство Reuters повідомило, що в румунському чорноморському порту Констанца у 2023 році відвантажено 36 мільйонів метричних тонн зерна, що є рекордним показником. Водночас близько 40% постачань становило українське зерно.

Раніше ISW оцінювало, що українські удари по активах чорноморського флоту РФ змусили російські військово-морські сили змінити моделі операцій і відвести деякі кораблі від своєї основної бази в окупованому Севастополі на заході Криму. Українські удари також успішно сприяли цивільному використанню Чорноморського зернового коридору в Україні, оскільки міжнародна підтримка цього коридору продовжує зростати, попри вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи та погрози проти неї.

Аналітики зауважили, що ймовірно, у квітні 2022 року та лютому 2023 року РФ намагалася створити інформаційні умови для можливої ​​операції під фальшивим прапором у Придністров’ї, одначе, зазнала невдачі, зокрема й з економічних причин.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.