РФ не вдалося переобратися до Організації із заборони хімічної зброї

Джерело: пресслужба ОЗХЗ

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Так, на голосуванні 28-ї Конференції країн-учасниць організації Росія програла Україні, Польщі та Литві за місце у раді від регіону Східна Європа.

Загалом до ради обрано 21 країну. Від групи Західної Європи та інших держав місця отримали Бельгія, Данія, Греція, Іспанія та Нова Зеландія, від Азії – Бангладеш, Іран, Малайзія та Пакистан, від Африки –   Алжир, Гана, Нігерія та ПАР, від Латинської Америки – Еквадор, Чилі, Сальвадор та Гватемала.

Згідно зі статутом ОЗХЗ, рада виступає головним координатором розслідувань випадків застосування хімічної зброї, розглядає прохання про захист від застосування хімзброї або загрози застосування, а також візує угоди про проведення перевірок.

Довідка. Організація із заборони хімічної зброї, ОЗХЗ — незалежна міжнародна організація, створена за підтримки ООН 29 квітня 1997, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї, відкритої до підписання в січні 1993 року.

Головні завдання — забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімічної зброї, ліквідації її запасів, сприяння розвитку співпраці в галузі мирної хімії, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімічної зброї, забезпечення нерозповсюдження хімічної зброї. Вона стежить за дотриманням і виконанням Конвенції і встановлює умови для знищення хімічної зброї.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.