РФ отримала від КНДР 1,5 мільйона боєприпасів, однак більшість з них несправні
Джерело: The Times
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин передав Росії 1,5 мільйона артилерійських снарядів, однак, за даними української розвідки, понад половина з них – несправні.
Як повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький, більшість із цих снарядів, які отримала Росія, виготовлені понад 50 років тому.
“Станом на сьогодні, враховуючи наявну статистику, Росія вже імпортувала з КНДР 1,5 мільйона боєприпасів. Однак ці снаряди були зроблені в сімдесятих і вісімдесятих роках. Половина з них не працює, а решту потрібно або відремонтувати, або перевірити перед використанням”, – сказав він в інтерв’ю українському виданню “Інтерфакс”.
Він додав, що Північна Корея віддає Росії старі запаси, отримуючи натомість певні технології – зокрема ракет і підводних човнів – аби нарощувати внутрішнє виробництво.
“Це ще раз доводить, що Росії не вистачає власних виробничих потужностей для швидкого і потужного нарощування виробництва ракет. Якщо ні, навіщо їй звертатись до Північної Кореї?”, – зазначив Скібіцький.
У виданні нагадали, що у лютому очільник ГУР МОУ Кирило Буданов в інтерв’ю Financial Times повідомляв, що КНДР стала найбільшим постачальником зброї для РФ.
“Це дозволило Росії трохи видихнути. Без їхньої допомоги ситуація була б катастрофічною”, – зауважив Буданов.
У вересні 2023 року Кім Чен Ин провів у Росії п’ять днів і зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним на космодромі “Східний” у Сибіру. Він також відвідав військові заводи та оглянув бойові літаки, ракетні системи та російський флот на його базі на Далекому Сході у Владивостоці.
Хоча жодних заяв не було зроблено, очевидно, що два лідери домовилися про передачу північнокорейської зброї в обмін на технічну допомогу Росії в зусиллях із запуску супутників-шпигунів.
Однак скільки насправді озброєння КНДР передала РФ, достеменно не відомо. Ті, хто оцінює їхню кількість, можуть перебільшувати.
До прикладу Південна Корея, яка понад 70 років перебуває у збройному протистоянні з КНДР, минулого місяця заявила, що, виходячи з обсягів контейнерів, надісланих до Росії, Північна Корея могла поставити три мільйони артилерійських снарядів.
“У той час, як деякі заводи Північної Кореї працюють на 30% через нестачу сировини та електроенергії, інші заводи працюють на повну потужність, в основному виробляючи зброю та снаряди для Росії”, – сказав міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік минулого тижня.
- Північна Корея від вересня минулого року надіслала Росії понад 10 тисяч контейнерів із боєприпасами або матеріалами, пов’язаними зі снарядами, для використання у війні проти України.
- СБУ задокументувала факти російської повітряної атаки на цивільну інфраструктуру України із застосуванням ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР.
Заступник міністра освіти і науки України, голова фракції “Слуга народу” у Київраді, Андрій Вітренко є головним кандидатом на заміну чинного очільника МОН Оксена Лісового.
8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.
Угорська нафтогазова компанія Mol, котра зазнає критики за збереження залежності від російської нафти, вважає доступ до українського нафтопроводу Одеса-Броди найперспективнішим шляхом для диверсифікації постачання. Про це заявив старший віцепрезидент Mol з управління ланцюжками постачання Сабольч Паль Сабо.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
8 липня глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що президент Володимир Зеленський має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.