РФ отримала від КНДР 1,5 мільйона боєприпасів, однак більшість з них несправні

Джерело: The Times

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин передав Росії 1,5 мільйона артилерійських снарядів, однак, за даними української розвідки, понад половина з них – несправні.

Як повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький, більшість із цих снарядів, які отримала Росія, виготовлені понад 50 років тому.

“Станом на сьогодні, враховуючи наявну статистику, Росія вже імпортувала з КНДР 1,5 мільйона боєприпасів. Однак ці снаряди були зроблені в сімдесятих і вісімдесятих роках. Половина з них не працює, а решту потрібно або відремонтувати, або перевірити перед використанням”, – сказав він в інтерв’ю українському виданню “Інтерфакс”.

Він додав, що Північна Корея віддає Росії старі запаси, отримуючи натомість певні технології – зокрема ракет і підводних човнів – аби нарощувати внутрішнє виробництво.

“Це ще раз доводить, що Росії не вистачає власних виробничих потужностей для швидкого і потужного нарощування виробництва ракет. Якщо ні, навіщо їй звертатись до Північної Кореї?”, – зазначив Скібіцький.

У виданні нагадали, що у лютому очільник ГУР МОУ Кирило Буданов в інтерв’ю Financial Times повідомляв, що КНДР стала найбільшим постачальником зброї для РФ.

“Це дозволило Росії трохи видихнути. Без їхньої допомоги ситуація була б катастрофічною”, – зауважив Буданов.

У вересні 2023 року Кім Чен Ин провів у Росії п’ять днів і зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним на космодромі “Східний” у Сибіру. Він також відвідав військові заводи та оглянув бойові літаки, ракетні системи та російський флот на його базі на Далекому Сході у Владивостоці.

Хоча жодних заяв не було зроблено, очевидно, що два лідери домовилися про передачу північнокорейської зброї в обмін на технічну допомогу Росії в зусиллях із запуску супутників-шпигунів.

Однак скільки насправді озброєння КНДР передала РФ, достеменно не відомо. Ті, хто оцінює їхню кількість, можуть перебільшувати.

До прикладу Південна Корея, яка понад 70 років перебуває у збройному протистоянні з КНДР, минулого місяця заявила, що, виходячи з обсягів контейнерів, надісланих до Росії, Північна Корея могла поставити три мільйони артилерійських снарядів.

“У той час, як деякі заводи Північної Кореї працюють на 30% через нестачу сировини та електроенергії, інші заводи працюють на повну потужність, в основному виробляючи зброю та снаряди для Росії”, – сказав міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік минулого тижня.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.