РФ поширює фейки про нібито мобілізацію на Закарпатті силами «Кракена»: у ЦПД спростували

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито бійців спецпідрозділу “Кракен” відправлять у Закарпатську область для посилення там мобілізації – у ЦПД спростували російські фейки.

Російські пропагандисти у своїх фейкових повідомленнях також зазначають, що особливу увагу бійці спецпідрозділу “Кракен” надаватимуть угорцям.

Як доказ росіяни прикріплюють скріншоти нібито листування двох бійців “Кракена”.

Верифікувавши інформацію в Головного управління розвідки Міноборони України, у Центрі протидії дезінформації повідомили, що поширювана новина – це фейк російської пропаганди, мета якого – дискредитувати спецпідрозділ “Кракен” і розпалити національну ворожнечу.

За даними ЦПД, наразі бійці спецпідрозділу “Кракен” знаходяться у зоні бойових дій, де виконують поставлені вищим військово-політичним керівництвом країни завдання, які сприяють звільненню українських територій від російської навали.

Довідково. Спецпідрозділ “Кракен” — окремий розвідувально-диверсійний підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Спецпідрозділ сформовано ветеранами бригади “Азов”, офіцерами ГУР МОУ, ультрас та добровольцями у березні 2022 року у Харкові, та має чисельність полку.

Підрозділ названий на честь Кракена – міфічного гігантського чудовиська, що несе смерть ворогам.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.

Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.