РФ прагне стерти українську національну ідентичність на тимчасово окупованих територіях – британська розвідка

Джерело: міністерство оборони Великої Британії

У британській розвідці зауважили, що з нового навчального року на тимчасово окупованих територіях України дітей навчатимуть за російською програмою, зокрема за новим підручником історії, де вихваляють так звану “СВО”. На думку фахівців, таким чином окупанти намагаються стерти національну ідентичність українців.

15 серпня перший заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко вирушив до тимчасово окупованого Донецька, щоб відвідати школи та перевірити їх інтеграцію в російську систему освіти.

У Запорізькій області окупаційна адміністрація отримала вказівку з Росії щодо впровадження нових стандартів акредитації навчальних закладів.

У ЗМІ на окупованих територіях також працюють журналісти з Росії.

З 1 вересня 2023 року в школи на окупованих територіях України та на всій території РФ надійде новий підручник з історії Росії, де вихваляють так звану “спеціальну військову операцію”, описуючи Україну як ультратерористичну державу.

Розвідники резюмували, що такі дії РФ свідчать про намагання створити прокремлівський інформаційний простір на тимчасово окупованих територіях України з метою стерти національну ідентичність українців.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.

Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.

Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.

12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.