РФ продовжує використовувати кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України

Джерело: Держспецзв’язку

Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора зазначив, що поки сили безпеки і оборони звільняють тимчасово окуповані території на сході і півдні України, Росія продовжує атакувати інформаційні системи нашої держави та країн Європейського Союзу.

“Сучасна кібервійна не має кордонів, що вже підтверджено атаками на партнерів України: США, Велику Британію, Данію, Польщу, Чехію, Італію, Францію, Румунію, Латвію та інші країни. Зараз ворог проводить численні атаки в кіберпросторі партнерів з метою помсти або в межах проведення інформаційно-психологічних операцій для того, щоб підірвати підтримку України”, – сказав Віктор Жора під час онлайн-включення на конференції “Threathunt 2030” в Афінах, яку організувало Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA).

А також зазначив, що кіберагресія стала повноцінною складовою цієї війни, розширивши можливості ворога. І це стосується як руйнівних кібератак на інформаційні системи об’єктів критичної інфраструктури, так і розвідувальної діяльності та операцій впливу.

“Вже навіть не треба заглядати у майбутнє, моделювати його, щоб чітко усвідомити важливість спільної роботи над формуванням безпечного кіберпростору. Вона має тривати як в межах глобальних ініціатив, так і на двосторонньому рівні задля посилення нашої безпеки завдяки обміну досвідом, технологіями, підходами та напрацюваннями найкращих практик. Переконаний, що широке партнерство України та ENISA в цій сфері стане одним із важливих чинників у формуванні майбутньої системи європейської кібербезпеки”, – наголосив Віктор Жора.

Довідково. Конференція “Threathunt 2030” – один із найбільших профільних заходів Європи, який організовує Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA). Темами для обговорення стали різноманітні аспекти майбутніх загроз для кібербезпеки до 2030 року, питання посилення стійкості та поглиблення взаємодії між країнами Європи у сфері кібербезпеки.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.