РФ причетна до фейкового відео про «уродженця Гаїті, який кілька разів голосував за Гарріс»

Джерело: BBC

Спецслужби США повідомили, що Росія причетна до фейкового відео, на якому нібито уродженець Гаїті розповідає, що “кілька разів проголосував за Камалу Гарріс” у Джорджії.

У 20-секундному відео, яке набрало сотні тисяч переглядів у соцмережах, показано двох чоловіків, які сидять в автомобілі та стверджують, що вони народились на Гаїті.

Один з них каже, що отримав громадянство США через шість місяців після того, як прибув до Сполучених Штатів і кілька разів проголосував на виборах президента США – в округах Гвіннетт та Фултон у штаті Джорджія.

У відео вони також закликають інших гаїтян їхати до США.

Та BBC виявила докази, що це відео – фейк. Журналісти зауважили, що один з чоловіків на відео показує кілька водійських посвідчень. BBC зробила скриншоти цих моментів на відео та покращила зображення, щоб зрозуміти, що там написано.

На посвідченнях вказано адреси офісного приміщення та АЗС, а не житлових будинків.

Щобільше, за пошуком по фото на одному з посвідчень з’ясувалось, що це – стокове фото чоловіка, зроблене продюсерською компанією у Південній Африці.

Це ж підтверджують й американські спецслужби. За їх даними, особи на відео брешуть про своє походження і за роликом стоять “російські впливові особи”.

“Ця російська діяльність є частиною ширших зусиль Москви порушити необґрунтовані питання про чесність виборів у США та розпалювання протиріч серед американців”, – мовиться у спільній заяві розвідки США, ФБР та Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури.

Дослідники з Університету Клемсона повідомили, що на відео є ознаки російської дезінформаційної операції “Шторм-1516”.

“Ця історія відповідає тому, що ми бачили у випадку зі Шторм-1516, насамперед останніми тижнями, оскільки вони повністю зосередились на виборах у США”.

Дослідники наголосили, що стиль та постановка відео відповідають попереднім російським зусиллям російської операції, пов’язаної з організацією “Російський фонд боротьби з несправедливістю”, яку заснував Євгеній Пригожин – загиблий в авіакатастрофі глава ПВК “Вагнер”.

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.

Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.