РФ причетна до фейкового відео про «уродженця Гаїті, який кілька разів голосував за Гарріс»
Джерело: BBC
Спецслужби США повідомили, що Росія причетна до фейкового відео, на якому нібито уродженець Гаїті розповідає, що “кілька разів проголосував за Камалу Гарріс” у Джорджії.
У 20-секундному відео, яке набрало сотні тисяч переглядів у соцмережах, показано двох чоловіків, які сидять в автомобілі та стверджують, що вони народились на Гаїті.
Один з них каже, що отримав громадянство США через шість місяців після того, як прибув до Сполучених Штатів і кілька разів проголосував на виборах президента США – в округах Гвіннетт та Фултон у штаті Джорджія.
У відео вони також закликають інших гаїтян їхати до США.
Та BBC виявила докази, що це відео – фейк. Журналісти зауважили, що один з чоловіків на відео показує кілька водійських посвідчень. BBC зробила скриншоти цих моментів на відео та покращила зображення, щоб зрозуміти, що там написано.
На посвідченнях вказано адреси офісного приміщення та АЗС, а не житлових будинків.
Щобільше, за пошуком по фото на одному з посвідчень з’ясувалось, що це – стокове фото чоловіка, зроблене продюсерською компанією у Південній Африці.
Це ж підтверджують й американські спецслужби. За їх даними, особи на відео брешуть про своє походження і за роликом стоять “російські впливові особи”.
“Ця російська діяльність є частиною ширших зусиль Москви порушити необґрунтовані питання про чесність виборів у США та розпалювання протиріч серед американців”, – мовиться у спільній заяві розвідки США, ФБР та Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури.
Дослідники з Університету Клемсона повідомили, що на відео є ознаки російської дезінформаційної операції “Шторм-1516”.
“Ця історія відповідає тому, що ми бачили у випадку зі Шторм-1516, насамперед останніми тижнями, оскільки вони повністю зосередились на виборах у США”.
Дослідники наголосили, що стиль та постановка відео відповідають попереднім російським зусиллям російської операції, пов’язаної з організацією “Російський фонд боротьби з несправедливістю”, яку заснував Євгеній Пригожин – загиблий в авіакатастрофі глава ПВК “Вагнер”.
- В американській розвідці повідомили, що Росія причетна до створення фейкового відео, на якому рвуть бюлетені у Пенсильванії.
- За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.
- За даними розвідки США, російські агенти створили та розповсюдили фейковий контент проти кандидата у віцепрезиденти США від демократів Тіма Волца.
День ракетних військ і артилерії в Україні відзначатимуть 4 грудня, у День вшанування святої Варвари. Це стало відомо з указу президента Володимира Зеленського.
У Нью-Йорку усипили білку Пінат, яка була зіркою інстаграму.
Українські захисники наразі стримують один з наймасштабніших наступів російських окупаційних військ з початку повномасштабної війни.
Бельгійська компанія “Thales” підписала меморандум про співпрацю з українським оборонним підприємством для спільного виробництва ракет, призначених для протидії російським безпілотникам.
На вебсайті президента України зареєстрували петицію з проханням не виплачувати українцям по 1000 гривень, що нещодавно анонсував Володимир Зеленський.