РФ та КНДР можуть готувати військову провокацію перед виборами президента США – NBC
Джерело: NBC News
За даними ЗМІ, Росія та Північна Корея можуть готувати військові провокації незадовго до виборів президента США, аби допомогти Дональду Трампу повернутись у Білий дім.
ЗМІ, посилаючись одразу на шість американських високопосадовців повідомило, що адміністрація Байдена стурбована посиленням співпраці між РФ та КНДР, що може значно посилити ядерний потенціал Північної Кореї та посилити напруженість в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Щобільше, США готуються до того, що КНДР потенційно вдасться до найбільших військових провокацій за десятиліття перед виборами президента США. У США вважають, що може відбуватись за наполяганням президента РФ Володимира Путіна.
Посадовці вважають, що це може статись незадовго до виборів, які відбудуться у листопаді, коли громадяни США активно вирішуватимуть, за кого віддати свій голос.
“Ми не сумніваємося, що Північна Корея цього року буде провокаційною. Питання лише в тому, наскільки це буде ескалацією”, – сказав представник американської розвідки.
Адміністрація Байдена вже деякий час очікує ядерного випробування від Північної Кореї. Нещодавно США підготували плани на випадок надзвичайних ситуацій щодо того, як реагувати, якщо Кім Чен Ин вдасться до агресивних дій у демілітаризованій зоні з Південною Кореєю або обстрілюватиме прикордонні острови Південної Кореї, чого він не робив з 2010 року.
Водночас не всі у США впевнені, що Росія заохочує КНДР до провокацій. Зокрема один з високопосадовців адміністрації сказав, що Росія може вагатися з таким кроком. Він пояснив, що Китай, який також зблизився з Росією і допоміг Путіну вести війну в Україні, зазвичай не хоче нестабільності в регіоні.
Однак офіційні особи США визнають, що вони небагато знають про співпрацю Росії та КНДР. Зростання напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні може виникнути після того, як за каденції Байдена вже спалахнули дві війни: російсько-українська та боротьба Ізраїлю з бойовиками ХАМАС.
Трамп стверджував, що обидві війни є результатом керівництва Байдена і не відбулися б, якби він був на посаді. Представники Білого дому Байдена категорично заперечують це твердження.
Дедалі тісніші стосунки між Путіним і Кім Чен Ином символізують суттєвий зсув у порівнянні з тим, коли Росія співпрацювала зі США в минулому, намагаючись приборкати Північну Корею. Тепер Москва використовує своє право вето в Раді Безпеки ООН, щоб дати Пхеньяну прикриття для ухилення від санкційних заходів, спрямованих на обмеження його ядерної програми.
Оскільки вже незабаром Путін відправиться до КНДР на зустріч з Кім Чен Ином, офіційні особи США очікують, що сторони зміцнять угоду про передачу КНДР військових технологій.
В американській розвідці вважають, що Росія передає Північній Кореї технологію створення ядерних підводних човнів в обмін на боєприпаси та ракети, які необхідні РФ для війни проти України. КНДР постачає Росії більше боєприпасів, аніж Україна отримує від своїх європейських союзників.
Водночас у США визнають, що не можуть достеменно зрозуміти, які саме технології передає РФ Північній Кореї. Якщо передавання зброї можна відстежити, то виявити передавання технологій куди важче.
Офіційні особи США заявили, що вони також стурбовані тим, що Росія може допомогти Північній Кореї з її внутрішнім виробництвом зброї та навіть створити оборонно-промислове партнерство.
- Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив про можливе втручання Росії у майбутні вибори до Європейського парламенту після висновків, наданих спецслужбами.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
“Букви” підготували підбірку фільмів та мультфільмів, які вийдуть на екрани вже в грудні.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.