РФ та США розглядають Стамбульський проєкт 2022 року як основу для мирної угоди з Україною
Джерело: Reuters
Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що РФ та США розглядають проєкти угод, які Росія та Україна обговорювали у 2022 році, як основу для повноцінної мирної угоди.
Перемовини у Стамбулі відбулись наприкінці березня 2022 року. Тоді Росія вимагала, аби Україна відмовилась від прагнень стати членом НАТО, ухвалила постійний нейтральний та безядерний статус в обмін на гарантії безпеки від США, Росії, Китаю, Великої Британії і Франції.
Однак ці вимоги Україна не підтримала, оскільки серед іншого Росія пропонувала право вето на дії держав-гарантів щодо надання допомоги Україні у випадку нового вторгнення. Також РФ вимагала, аби Україна суттєво скоротила чисельність армії та свій арсенал.
Минулого місяця спецпредставник США на Близькому Сході Стів Віткофф також заявляв, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.
“Ми були дуже близькими до підписання чогось, і я думаю, що ми будемо використовувати цю структуру як орієнтир для підписання мирної угоди між Україною та Росією”, – сказав він.
Пєсков, під час сьогоднішньої пресконференції висловив схожу позицію
“У Вашингтоні ми також чули заяви про те, що це може стати основою, відправною точкою для перемовин. І, звісно, президент Путін сказав, що перемовини можуть мати Стамбульські угоди як відправну точку”.
Натомість минулого тижня представник МЗС України Георгій Тихий заявив, що Київ не отримував жодних пропозицій від США щодо Стамбульських угод. Президент України Володимир Зеленський ще торік у грудні відкинув Стамбульські угоди як основу для миру, назвавши їх ультиматумом та капітуляцією.
- Після марних спроб укласти непотрібний Росії мир, найближчою альтернативою Мінським стали “Стамбульські домовленості”, на значно більш вигідних умовах для Росії. Україна відмовилась від них, адже підписати подібну угоду міг хіба божевільний або самогубець.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.