РФ та США розглядають Стамбульський проєкт 2022 року як основу для мирної угоди з Україною

Джерело: Reuters

Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що РФ та США розглядають проєкти угод, які Росія та Україна обговорювали у 2022 році, як основу для повноцінної мирної угоди.

Перемовини у Стамбулі відбулись наприкінці березня 2022 року. Тоді Росія вимагала, аби Україна відмовилась від прагнень стати членом НАТО, ухвалила постійний нейтральний та безядерний статус в обмін на гарантії безпеки від США, Росії, Китаю, Великої Британії і Франції.

Однак ці вимоги Україна не підтримала, оскільки серед іншого Росія пропонувала право вето на дії держав-гарантів щодо надання допомоги Україні у випадку нового вторгнення. Також РФ вимагала, аби Україна суттєво скоротила чисельність армії та свій арсенал.

Минулого місяця спецпредставник США на Близькому Сході Стів Віткофф також заявляв, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.

“Ми були дуже близькими до підписання чогось, і я думаю, що ми будемо використовувати цю структуру як орієнтир для підписання мирної угоди між Україною та Росією”, – сказав він.

Пєсков, під час сьогоднішньої пресконференції висловив схожу позицію

“У Вашингтоні ми також чули заяви про те, що це може стати основою, відправною точкою для перемовин. І, звісно, президент Путін сказав, що перемовини можуть мати Стамбульські угоди як відправну точку”.

Натомість минулого тижня представник МЗС України Георгій Тихий заявив, що Київ не отримував жодних пропозицій від США щодо Стамбульських угод. Президент України Володимир Зеленський ще торік у грудні відкинув Стамбульські угоди як основу для миру, назвавши їх ультиматумом та капітуляцією.

Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.

Принцеса Єлизавета, 23-річна майбутня королева Бельгії, потрапила під заборону на навчання іноземних студентів у Гарварді, яку напередодні запровадила адміністрація Білого дому.

Наступного тижня мешканці штату у Мексиці голосуватимуть на суддівських виборах. Серед кандидатів — Леопольдо Чавес, який провів майже шість років за ґратами за контрабанду чотирьох кілограмів метамфетаміну у 2015 році.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна може розглянути відновлення військового призову вже з наступного року, якщо не вдасться набрати необхідну кількість добровольців до лав збройних сил.

З російських екранів можуть зникнути відомі фільми та телесеріали через “заборонену пропаганду чайлдфрі”.