РФ замовила дві нові атомні субмарини — росЗМІ
Джерело: росЗМІ
У 2024 році РФ планує розпочати будівництво двох стратегічних атомних субмарин із міжконтинентальними балістичними ракетами “Булава” як зазначається, для Північного та Тихоокеанського флотів РФ.
Закладання двох атомних субмарин нового модернізованого проєкту “Борей-АМ”, які законтрактували у 2021 році, має відбутися на корабельні “Севмаш”.
Планують їх побудувати для Північного та Тихоокеанського флотів ВМФ РФ.
Всього заплановано побудувати шість підводних човнів цього проєкту, які нестимуть службу на Північному та Тихоокеанському флотах. Після завершення цієї серії в бойовому складі ВМФ будуть знаходитись 14 нових стратегічних підводних човнів: 11 класу “Борей-А” та 3 — класу “Борей”.
Підводні човни проєкту 955 “Борей” — тип російських ПЧАРБ (підводні човни атомні з ракетами балістичними) спроєктованих за часів СРСР, мобільні пускові комплекси підводного базування для запуску міжконтинентальних балістичних ракет з ядерною головною частиною. Підводний човен проєкту 955 розрахований на використання 16 міжконтинентальних балістичних ракет “Булава”.
Зауважимо, 14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.
Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.
Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.
Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.
- Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
- Супутникові знімки та дані українських партизанів підтверджують, що наприкінці грудня 2023 року Україна потопила російський корвет “Тарантул” поблизу Севастополя.
- На борту російського корабля “Сергей Котов”, який уночі 5 березня потопили українські захисники, мав бути гелікоптер.
- В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали карту з орієнтовними місцями затоплень та пошкоджень російських кораблів.
- Уночі 26 грудня тактична авіація ПС ЗСУ атакувала російський десантний корабель “Новочеркаськ” у ТО Криму.
- В ніч з 31 січня на 1 лютого воїни спецпідрозділу “Group 13” ГУР знищили ракетний катер “Івановець” Чорноморського флоту РФ.
- 14 лютого глава НАТО Єнс Столтенберг назвав “великою перемогою” нещодавні досягнення України в Чорному морі після того, як Сили оборони уразили військовий російський корабель “Цезар Куніков”.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.