РФ засудила рішення Еквадору передати США російську військову техніку для України

Джерело: Reuters

Російське МЗС розкритикувало Еквадор, який вирішив передати США російську військову техніку, яку Сполучені Штати, своєю чергою, нададуть Україні.

Зокрема речниця МЗС РФ Марія Захарова назвала рішення Еквадору “безрозсудним порушенням контракту”.

У грудні 2023 року уряд Еквадору заявив, що прийме пропозицію США обміняти те, що він назвав “українським і російським металоломом”, на сучасне американське обладнання вартістю 200 мільйонів доларів.

Сполучені Штати заявили, що озброєння, яке вони отримають з Еквадору, буде відправлено в Україну для застосування у війні проти Росії.

Водночас за словами Захарової, Еквадор нібито прийняв це рішення під тиском зовнішніх сил.

“Таке необачне рішення було прийнято еквадорською стороною під серйозним тиском сторонніх зацікавлених сторін. Нашим партнерам добре відомі умови контрактів, які передбачають зобов’язання використовувати поставлене обладнання в зазначених цілях і не передавати його третім особам без отримання відповідної згоди російської сторони”, – сказала вона.

В Еквадорі підтвердили, що Росія просила їх відмовитись від обміну з США, проте вони вирішили, що мають право це зробити.

  • Згідно з новими даними, торік продажі зброї в США досягли рекордних 238 мільярдів доларів, частково викликаних попитом через війну Росії в Україні.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.