РФ звинуватила Україну у «людожерстві» через намагання повернути визнані кордони 1991 року

Джерело: МЗС РФ

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

Цілком очевидно, що за безпідставними домаганнями київського режиму і сил, що його підтримують на Заході, на так зване відновлення України в межах 1991 року стоїть людожерський інстинкт винищення всього російського, — мовиться у заяві МЗС.

Росія, як наголошує МЗС, нібито “ніколи не допустить реалізації такого сценарію”.

Україна в межах мирних переговорів з Росією згодна на територіальні поступки, заявив спецпосланник президента США щодо України та Росії Кіт Келлог.

Адміністрація Дональда Трампа у проекті мирного плану, переданого європейським союзникам у Парижі 17 квітня, допустила юридичне визнання контролю Москви над Кримом, а решта захоплених частин України (крім окупованої Харківщини) визнається, згідно з проектом, за Росією де-факто. Тоді як у контрпропозиціях ЄС не мовиться про визнання будь-яких відкинутих в України територій російськими.

Тоді як Росія наполягає на міжнародному визнанні російської власності Криму, Севастополя, так званих “ЛДНР”, Херсонщини та Запоріжжя, заявив 28 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров, інформує The Moscow Times.

Додамо, раніше народний депутат від фракції Європейська Солідарність Ростислав Павленко зауважив, що допомога Заходу – це досі та єдина “срібна куля”, здатна зупинити російську навалу. Одначе, підхід української влади не сприяє покращенню взаємовідносин з нашими партнерами, радше навпаки: “поведінка української влади у стилі “дай мільйон, дай мільйон” сприяє швидшому розвіюванню позитивного міфу про Україну”.

Павленко зазначив, що заступник голови радбезу РФ Дмитро Медведєв знову погрожує світу ядерною війною у разі, якщо РФ “заженуть у міжнародно визнані кордони 1991 року”.

Депутат наголосив, що правильною відповіддю світу було б повторити досвід 1991 року – коли СРСР розпався так, що ніхто навіть і не помислив про застосування ядерної зброї.

Читайте також: «Зробимо все можливе, щоб вийти на міжнародно визнані кордони 1991 року», – Сирський

  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на фронті, мобілізацію та перспективи звільнити всю окуповану територію.
  • За даними всеукраїнського опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного республіканського інституту, лише 45% українців вважають, що держава збереже усі свої території, які мала станом на 1991 рік.
  • Адміністрація президента США Дональда Трампа виключила пункт про проведення виборів в Україні зі свого плану про зупинення війни, інформують джерела серед європейських дипломатів. За їхніми словами, раніше можливість виборів розглядалася серед “потенційних умов”, які Росія могла б висунути для завершення бойових дій.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.