Кордони-1991 і «срібна куля» для РФ: депутат від «ЄС» про складові допомоги Заходу

Джерело: Ростислав Павленко/Facebook

Народний депутат від фракції Європейська Солідарність Ростислав Павленко зауважив, що допомога Заходу – це досі та єдина “срібна куля”, здатна зупинити російську навалу. Одначе, підхід української влади не сприяє покращенню взаємовідносин з нашими партнерами, радше навпаки: “поведінка української влади у стилі “дай мільйон, дай мільйон” сприяє швидшому розвіюванню позитивного міфу про Україну”.

Павленко зазначив, що заступник голови радбезу РФ Дмитро Медведєв знову погрожує світу ядерною війною у разі, якщо РФ “заженуть у міжнародно визнані кордони 1991 року”.

Депутат наголосив, що правильною відповіддю світу було б повторити досвід 1991 року – коли СРСР розпався так, що ніхто навіть і не помислив про застосування ядерної зброї.

Навіть війни за повернення колишніх колоній Москва відклала на роки й десятиліття. Це означає – посилення санкцій і ефективна боротьба з їх обходом. Це означає – посилення тягаря війни для росіян. І влади, і підданих. Конкретніше – удари по території РФ, дедалі дошкульніші, і розгром московських полчищ в Україні завдяки перевазі в технологіях, — нагадав Павленко.

Втім, досягнення цього потребує від Заходу суттєвої зміни у підходах. Одначе, це складно зокрема через інерцію, російські заходи впливу, зростання популізму. Нардеп зазначив, що Україна не може безпосередньо впливати на ситуацію в західних країнах. Тоді як єдиний чинник – захоплення боротьбою Української армії й народу у 2022, на яку ніхто не сподівався – вже відпрацював своє.

Наглувата поведінка української влади в стилі “дай мільйон, дай мільйон” не тільки не допомагає – а сприяла швидшому розвіюванню позитивного міфу про Україну. У цьому сенсі виступ Володимира Зеленського на Мюнхенській конференції з безпеки – радше невдалий. Не зважаючи на всі милі українському серцю і правильні з точки зору українця посили. Ба більше: саме через них.

Він пояснив, що нині українці не сприймаються як беззастережний пріоритет у боротьбі зі світовим злом. Тому немає варіанту “надутись і образитись”. Адже, Павленко вважає, що у такому випадку “нас залюбки залишать сам на сам з агресором – і ми або загинемо в безнадійній боротьбі, або згинемо в результаті капітуляції”.

Допомога Заходу – це досі та єдина “срібна куля”, здатна зупинити московського монстра, — наголосив він.

Павленко пояснив, як Україна може отримати західну допомогу і що для цього необхідно зробити.

  1. Зміною повідомлення назовні

Відмовитись від звичної й набридливої пісні про те, що ми всіх захищаємо від російської загрози. “Всі” так не думають. Принаймні, поки.

Натомість потрібно:

  • поширювати інформацію про наші досягнення. А для того їх треба мати (див. далі);
  • ініціювати спільні з партнерами взаємовигідні проекти (і зокрема у ВПК);
  • бути “дорослішими дорослих” і знаходити та пропонувати взаємовигідний вихід з конфліктів – від республіканців США до польських фермерів.

А для цього, переконаний народний обранець, треба відмовитись від внутрішніх ревнощів і використовувати можливості всіх і вся, і надавати їм підтримку. Поки нас усіх не загнали в глухий кут.

  1. Генерувати для світу позитивні сигнали

Так, Павленко наголосив: “Зеленський посварився з військовим керівництвом і звільнив Залужного”, “Зеленський знов не випустив Порошенка”, “Українські підприємці скаржаться на тиск і корупцію”- це неправильні повідомлення, які вбивають довіру і посилюють противників України.

Одначе, вважає депутат, ще більшою помилкою є спроба боротись із ними, “закриваючи роти незгодним і намагаючись заглушити критику торохкотінням “марафону” і телеграм-помийок”.

Такий підхід – сам по собі негативний меседж. Тому єдиний ефективний спосіб зняти трансляцію назовні проблем – це їх вирішити.

  1. Грати за правилами в сценарії, який обрали українці

Представник “Євросолідарності” зауважив, що цей пункт стосується вступу до ЄС і НАТО.

І у рішенні Євроради про початок переговорів, і в угодах про співпрацю в галузі безпеки (не гарантії!) з Великою Британією, Німеччиною та Францією, і в рекомендаціях, переданих Зеленському і ко (точніше, ОП) у США дуже чітко сформульовані очікування, — зауважив депутат. — Політична демократія, верховенство права, плюралізм (багатопартійність) у парламенті, незалежність антикорупційних органів… тобто, рівно протилежне тому, куди пхають Україну “менеджери” президентського офісу. Вереском “не буде допомоги – ви нам не партнери” усього сказаного не замінити. Навпаки, такі речі лише радують Путіна з його Мєдвєдєвими, показуючи, чи варто ризикувати заради таких друзів ядерною війною. Для всього сказаного є інструмент – Уряд національної єдності (чи вже й порятунку). Але Зеленський поки чіпляється за своїх “5-6 менеджерів”… Тим часом наближається шторм, — додав Павленко.

Нагадаємо, що 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього

Зазначимо, що надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.