Кордони-1991 і «срібна куля» для РФ: депутат від «ЄС» про складові допомоги Заходу
Джерело: Ростислав Павленко/Facebook
Народний депутат від фракції Європейська Солідарність Ростислав Павленко зауважив, що допомога Заходу – це досі та єдина “срібна куля”, здатна зупинити російську навалу. Одначе, підхід української влади не сприяє покращенню взаємовідносин з нашими партнерами, радше навпаки: “поведінка української влади у стилі “дай мільйон, дай мільйон” сприяє швидшому розвіюванню позитивного міфу про Україну”.
Павленко зазначив, що заступник голови радбезу РФ Дмитро Медведєв знову погрожує світу ядерною війною у разі, якщо РФ “заженуть у міжнародно визнані кордони 1991 року”.
Депутат наголосив, що правильною відповіддю світу було б повторити досвід 1991 року – коли СРСР розпався так, що ніхто навіть і не помислив про застосування ядерної зброї.
Навіть війни за повернення колишніх колоній Москва відклала на роки й десятиліття. Це означає – посилення санкцій і ефективна боротьба з їх обходом. Це означає – посилення тягаря війни для росіян. І влади, і підданих. Конкретніше – удари по території РФ, дедалі дошкульніші, і розгром московських полчищ в Україні завдяки перевазі в технологіях, — нагадав Павленко.
Втім, досягнення цього потребує від Заходу суттєвої зміни у підходах. Одначе, це складно зокрема через інерцію, російські заходи впливу, зростання популізму. Нардеп зазначив, що Україна не може безпосередньо впливати на ситуацію в західних країнах. Тоді як єдиний чинник – захоплення боротьбою Української армії й народу у 2022, на яку ніхто не сподівався – вже відпрацював своє.
Наглувата поведінка української влади в стилі “дай мільйон, дай мільйон” не тільки не допомагає – а сприяла швидшому розвіюванню позитивного міфу про Україну. У цьому сенсі виступ Володимира Зеленського на Мюнхенській конференції з безпеки – радше невдалий. Не зважаючи на всі милі українському серцю і правильні з точки зору українця посили. Ба більше: саме через них.
Він пояснив, що нині українці не сприймаються як беззастережний пріоритет у боротьбі зі світовим злом. Тому немає варіанту “надутись і образитись”. Адже, Павленко вважає, що у такому випадку “нас залюбки залишать сам на сам з агресором – і ми або загинемо в безнадійній боротьбі, або згинемо в результаті капітуляції”.
Допомога Заходу – це досі та єдина “срібна куля”, здатна зупинити московського монстра, — наголосив він.
Павленко пояснив, як Україна може отримати західну допомогу і що для цього необхідно зробити.
- Зміною повідомлення назовні
Відмовитись від звичної й набридливої пісні про те, що ми всіх захищаємо від російської загрози. “Всі” так не думають. Принаймні, поки.
Натомість потрібно:
- поширювати інформацію про наші досягнення. А для того їх треба мати (див. далі);
- ініціювати спільні з партнерами взаємовигідні проекти (і зокрема у ВПК);
- бути “дорослішими дорослих” і знаходити та пропонувати взаємовигідний вихід з конфліктів – від республіканців США до польських фермерів.
А для цього, переконаний народний обранець, треба відмовитись від внутрішніх ревнощів і використовувати можливості всіх і вся, і надавати їм підтримку. Поки нас усіх не загнали в глухий кут.
- Генерувати для світу позитивні сигнали
Так, Павленко наголосив: “Зеленський посварився з військовим керівництвом і звільнив Залужного”, “Зеленський знов не випустив Порошенка”, “Українські підприємці скаржаться на тиск і корупцію”- це неправильні повідомлення, які вбивають довіру і посилюють противників України.
Одначе, вважає депутат, ще більшою помилкою є спроба боротись із ними, “закриваючи роти незгодним і намагаючись заглушити критику торохкотінням “марафону” і телеграм-помийок”.
Такий підхід – сам по собі негативний меседж. Тому єдиний ефективний спосіб зняти трансляцію назовні проблем – це їх вирішити.
- Грати за правилами в сценарії, який обрали українці
Представник “Євросолідарності” зауважив, що цей пункт стосується вступу до ЄС і НАТО.
І у рішенні Євроради про початок переговорів, і в угодах про співпрацю в галузі безпеки (не гарантії!) з Великою Британією, Німеччиною та Францією, і в рекомендаціях, переданих Зеленському і ко (точніше, ОП) у США дуже чітко сформульовані очікування, — зауважив депутат. — Політична демократія, верховенство права, плюралізм (багатопартійність) у парламенті, незалежність антикорупційних органів… тобто, рівно протилежне тому, куди пхають Україну “менеджери” президентського офісу. Вереском “не буде допомоги – ви нам не партнери” усього сказаного не замінити. Навпаки, такі речі лише радують Путіна з його Мєдвєдєвими, показуючи, чи варто ризикувати заради таких друзів ядерною війною. Для всього сказаного є інструмент – Уряд національної єдності (чи вже й порятунку). Але Зеленський поки чіпляється за своїх “5-6 менеджерів”… Тим часом наближається шторм, — додав Павленко.
Нагадаємо, що 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього
Зазначимо, що надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.
- Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні 17 лютого, заявив, що Італія готова запропонувати більше військової допомоги Україні.
- Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки оголосили про передачу майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських коштів для надання допомоги Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.
У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.