Rheinmetall планує виробити та передати Україні 300 тисяч снарядів для Gepard – ЗМІ
Джерело: Bild
Німецька збройова компанія Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники. Перші партії постачання очікуються вже найближчим часом.
Цьогоріч Rheinmetall збирається поставити українській армії 40 тисяч таких снарядів.
Як розповіли у виданні, для вирішення проблеми гострого дефіциту боєприпасів на фронті, Rheinmetall встановила нову виробничу лінію на своєму заводі в Унтерлюсі всього за кілька місяців. Це при тому, що зазвичай подібний процес займає не один рік.
Зазначається, що через нестачу снарядів воїни ЗСУ, як правило, роблять лише по п’ять залпів, хоча ця САУ здатна вистрілювати до 20 снарядів за одну чергу.
У Німеччині також фіксується брак таких боєприпасів, оскільки Gepard датується 1980-ми роками і документації на управління ними не залишилося. У зв’язку з цим інженерам довелося переробити існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
“Ця продукція рятує життя. Кожен збитий дрон важливий для жителів Києва та інших міст, які щодня побоюються нових атак”, – зауважив глава Rheinmetall Армін Паппергер.
Варто додати, Rheinmetall спорядить Україні два комплекси протиповітряної оборони Skynex у 2023 році.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- Після того, як німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив про намір побудувати завод з виробництва бронетехніки в Україні, у Росії почали погрожувати атаками на ще не існуюче підприємство. Водночас у Rheinmetall наголосили, що навіть попри російські погрози будуватимуть завод в Україні.
- До 2027 року Німеччина витратить на постачання озброєння України приблизно 17 мільярдів євро.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.