Rheinmetall планує виробити та передати Україні 300 тисяч снарядів для Gepard – ЗМІ
Джерело: Bild
Німецька збройова компанія Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники. Перші партії постачання очікуються вже найближчим часом.
Цьогоріч Rheinmetall збирається поставити українській армії 40 тисяч таких снарядів.
Як розповіли у виданні, для вирішення проблеми гострого дефіциту боєприпасів на фронті, Rheinmetall встановила нову виробничу лінію на своєму заводі в Унтерлюсі всього за кілька місяців. Це при тому, що зазвичай подібний процес займає не один рік.
Зазначається, що через нестачу снарядів воїни ЗСУ, як правило, роблять лише по п’ять залпів, хоча ця САУ здатна вистрілювати до 20 снарядів за одну чергу.
У Німеччині також фіксується брак таких боєприпасів, оскільки Gepard датується 1980-ми роками і документації на управління ними не залишилося. У зв’язку з цим інженерам довелося переробити існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
“Ця продукція рятує життя. Кожен збитий дрон важливий для жителів Києва та інших міст, які щодня побоюються нових атак”, – зауважив глава Rheinmetall Армін Паппергер.
Варто додати, Rheinmetall спорядить Україні два комплекси протиповітряної оборони Skynex у 2023 році.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- Після того, як німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив про намір побудувати завод з виробництва бронетехніки в Україні, у Росії почали погрожувати атаками на ще не існуюче підприємство. Водночас у Rheinmetall наголосили, що навіть попри російські погрози будуватимуть завод в Україні.
- До 2027 року Німеччина витратить на постачання озброєння України приблизно 17 мільярдів євро.
Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.
12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний звернувся до британського парламенту, акцентувавши, що для України настав вирішальний момент у боротьбі за незалежність.