Rheinmetall планує виробити та передати Україні 300 тисяч снарядів для Gepard – ЗМІ
Джерело: Bild
Німецька збройова компанія Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники. Перші партії постачання очікуються вже найближчим часом.
Цьогоріч Rheinmetall збирається поставити українській армії 40 тисяч таких снарядів.
Як розповіли у виданні, для вирішення проблеми гострого дефіциту боєприпасів на фронті, Rheinmetall встановила нову виробничу лінію на своєму заводі в Унтерлюсі всього за кілька місяців. Це при тому, що зазвичай подібний процес займає не один рік.
Зазначається, що через нестачу снарядів воїни ЗСУ, як правило, роблять лише по п’ять залпів, хоча ця САУ здатна вистрілювати до 20 снарядів за одну чергу.
У Німеччині також фіксується брак таких боєприпасів, оскільки Gepard датується 1980-ми роками і документації на управління ними не залишилося. У зв’язку з цим інженерам довелося переробити існуючі 35-мм боєприпаси, призначені для бортового озброєння БМП, щоб використовувати їх в зенітних установках.
“Ця продукція рятує життя. Кожен збитий дрон важливий для жителів Києва та інших міст, які щодня побоюються нових атак”, – зауважив глава Rheinmetall Армін Паппергер.
Варто додати, Rheinmetall спорядить Україні два комплекси протиповітряної оборони Skynex у 2023 році.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- Після того, як німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив про намір побудувати завод з виробництва бронетехніки в Україні, у Росії почали погрожувати атаками на ще не існуюче підприємство. Водночас у Rheinmetall наголосили, що навіть попри російські погрози будуватимуть завод в Україні.
- До 2027 року Німеччина витратить на постачання озброєння України приблизно 17 мільярдів євро.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.