Rheinmetall завершує зведення другого заводу в Україні – Рютте
Джерело: NATO
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
Німецька компанія Rheinmetall щойно відкрила перший завод в Україні, і скоро буде добудований другий завод. Також з 2022 року Rheinmetall значно збільшила виробництво боєприпасів, – додав Рютте.
Генсек наголосив на важливості міжнародної співпраці для підтримки України, додавши, що НАТО продовжує співпрацювати з ЄС та іншими партнерами з метою реалізації безпеки громадян.
Зауважимо, у липня Rheinmetall оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Початкове замовлення “охоплює повне технічне оснащення заводу до введення в експлуатацію”.
Раніше Rheinmetall заявляв, що планує відкрити щонайменше чотири заводи в Україні.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Папперґер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.