Рідкісна сполука, виявлена в «Моні Лізі», розкриває нову таємницю – дослідження

Джерело: CNN
Нове дослідження свідчить про те, що художник Леонардо да Вінчі був більшим експериментатором зі своєю відомою картиною “Моною Лізою”, ніж вважалося раніше, і, ймовірно, був творцем техніки, яку можна побачити в роботах, створених століттям пізніше.
Використовуючи рентгенівську дифракцію та інфрачервону спектроскопію, команда вчених із Франції та Британії виявила рідкісну мінеральну сполуку в культовому творі.
Відповідно до дослідження, нещодавно опублікованого в журналі Американського хімічного товариства, знахідка дає нові уявлення про те, як були намальовані роботи початку 1500-х років.
Разом зі свинцевим білим пігментом і олією в базовому шарі фарби знайдено з’єднання, відоме як плюмбонакрит. Дослідження, опубліковане у 2019 році, ідентифікувало цей мінерал у кількох роботах Рембрандта XVII століття, але дослідники не зустрічали його в роботах італійського Відродження до нового аналізу.
Плумбонакрит утворюється, коли оксиди свинцю з’єднуються з нафтою. Відповідно до дослідження, змішування цих двох речовин на палітрі – це техніка, яку пізніші художники, такі як Рембрандт, використовували, щоб допомогти фарбі висохнути.
Виявлення рідкісної сполуки у “Моні Лізі” свідчить про те, що Леонардо міг бути оригінальним попередником цього підходу, сказав Жиль Валлез, автор останнього дослідження.
“Все, що походить від Леонардо, дуже цікаве, тому що він, звичайно, був художником, але він також був хіміком, фізиком – у нього було багато ідей, і він був експериментатором… намагаючись покращити знання свого часу. Кожного разу, коли ви дізнаєтеся щось про його процеси, ви виявите, що він явно випередив свій час”, – сказав Валлез.
Згідно з дослідженням, базовий шар фрески Леонардо “Таємна вечеря” також мав такий же хімічний склад, як і “Мона Ліза”, хоча фреску намальовано на стіні.
- В Італії виявили нову картину Рафаеля Санті – обличчя Магдалини. Цей портрет було змальовано з К’яри Фанчеллі, дружини італійського художника доби Відродження Перуджіно.
- У Нідерландах заявили, що вдалося знайти картину Ван Гога під назвою “Весняний сад”, яку три роки тому, під час пандемії COVID-19, було викрадено з нідерландського музею.
- Після серії крадіжок експонатів директор Британського музею Гартвіг Фішер повідомив про відставку.
- Державний історико-культурний заповідник міста Острога оцифрував Острозьку Біблію 1581 року.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.