Рідкісна сполука, виявлена в «Моні Лізі», розкриває нову таємницю – дослідження

Джерело: CNN

Нове дослідження свідчить про те, що художник Леонардо да Вінчі був більшим експериментатором зі своєю відомою картиною “Моною Лізою”, ніж вважалося раніше, і, ймовірно, був творцем техніки, яку можна побачити в роботах, створених століттям пізніше.

Використовуючи рентгенівську дифракцію та інфрачервону спектроскопію, команда вчених із Франції та Британії виявила рідкісну мінеральну сполуку в культовому творі. 

Відповідно до дослідження, нещодавно опублікованого в журналі Американського хімічного товариства, знахідка дає нові уявлення про те, як були намальовані роботи початку 1500-х років.

Разом зі свинцевим білим пігментом і олією в базовому шарі фарби знайдено з’єднання, відоме як плюмбонакрит. Дослідження, опубліковане у 2019 році, ідентифікувало цей мінерал у кількох роботах Рембрандта XVII століття, але дослідники не зустрічали його в роботах італійського Відродження до нового аналізу.

Плумбонакрит утворюється, коли оксиди свинцю з’єднуються з нафтою. Відповідно до дослідження, змішування цих двох речовин на палітрі – це техніка, яку пізніші художники, такі як Рембрандт, використовували, щоб допомогти фарбі висохнути. 

Виявлення рідкісної сполуки у “Моні Лізі” свідчить про те, що Леонардо міг бути оригінальним попередником цього підходу, сказав Жиль Валлез, автор останнього дослідження.

“Все, що походить від Леонардо, дуже цікаве, тому що він, звичайно, був художником, але він також був хіміком, фізиком – у нього було багато ідей, і він був експериментатором… намагаючись покращити знання свого часу. Кожного разу, коли ви дізнаєтеся щось про його процеси, ви виявите, що він явно випередив свій час”, – сказав Валлез.

Згідно з дослідженням, базовий шар фрески Леонардо “Таємна вечеря” також мав такий же хімічний склад, як і “Мона Ліза”, хоча фреску намальовано на стіні.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.