Рішення Мінцифри для стабільного зв’язку під час знеструмлень

Джерело: Михайло Федоров/Телеграм

У Мінцифри повідомили, що нині працюють над стабілізацією мобільного звʼязку під час знеструмлень та вже оприлюднили певні рішення.

Так, серед рішень, які вже ухвалили:

  • Мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ год без світла: будуть перевірки щодо виконання вимог;
  • Оператори зможуть модернізувати мережі через Обленерго для швидшого заряджання акумуляторів;
  • Узгоджено перелік об’єктів із безперебійним живленням і бронюватимуть співробітників ремонтних бригад;
  • Скасовано мито та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів;
  • Невдовзі у Дії зʼявиться сповіщення про проблеми зі зв’язком.

Федоров зауважив, що знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей.

Навіть якщо живлення немає, українці повинні мати змогу викликати швидку чи поліцію, написати рідним або отримати сповіщення про повітряну тривогу, – пояснив він.

Ми повідомляли, що Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Відтепер мобільні оператори зобов’язані забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість попередніх 4 годин.

До 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути обладнані автономним резервним живленням. До 1 листопада цей показник має зрости до 70%, до 1 грудня – до 80%, а до кінця січня 2025 року – до 100%.

Крім того, до 1 грудня цього року не менше 25% базових станцій у кожній області повинні бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей для забезпечення роботи протягом перших 72 годин.

З 1 вересня 2024 року деякі об’єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом палива або обладнані акумуляторами для забезпечення роботи протягом перших 72 годин. Серед цих об’єктів вказано ті, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну Інтернет-трафіком.

Ці вимоги також стосуються вузлів спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри (станції) оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстрені комунікації за телефонними номерами 101, 102, 103, 104 та 112.

Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.

Внаслідок російського обстрілу Запоріжжя 6 грудня загинули десятеро цивільних осіб, серед них зокрема двоє школярок Лисенко Катерина та Сироватко Тетяна. 

У США заарештували підозрюваного у вбивстві генерального директора UnitedHealthcare Браяна Томпсона. Його застрелили в центрі Мангеттена, коли він прямував на конференцію інвесторів компанії.

Наступ російської армії на Донбасі, який обернувся рекордною з початку повномасштабного вторгнення кількістю втрат особового складу армії РФ, також ліг відчутним тягарем на федеральний бюджет РФ.

Тайвань підвищив рівень тривоги, заявивши, що Китай зарезервував повітряний простір поблизу острова і розгорнув близько 90 кораблів військово-морських сил і берегової охорони.