Рішення Мінцифри для стабільного зв’язку під час знеструмлень

Джерело: Михайло Федоров/Телеграм

У Мінцифри повідомили, що нині працюють над стабілізацією мобільного звʼязку під час знеструмлень та вже оприлюднили певні рішення.

Так, серед рішень, які вже ухвалили:

  • Мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ год без світла: будуть перевірки щодо виконання вимог;
  • Оператори зможуть модернізувати мережі через Обленерго для швидшого заряджання акумуляторів;
  • Узгоджено перелік об’єктів із безперебійним живленням і бронюватимуть співробітників ремонтних бригад;
  • Скасовано мито та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів;
  • Невдовзі у Дії зʼявиться сповіщення про проблеми зі зв’язком.

Федоров зауважив, що знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей.

Навіть якщо живлення немає, українці повинні мати змогу викликати швидку чи поліцію, написати рідним або отримати сповіщення про повітряну тривогу, – пояснив він.

Ми повідомляли, що Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Відтепер мобільні оператори зобов’язані забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість попередніх 4 годин.

До 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути обладнані автономним резервним живленням. До 1 листопада цей показник має зрости до 70%, до 1 грудня – до 80%, а до кінця січня 2025 року – до 100%.

Крім того, до 1 грудня цього року не менше 25% базових станцій у кожній області повинні бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей для забезпечення роботи протягом перших 72 годин.

З 1 вересня 2024 року деякі об’єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом палива або обладнані акумуляторами для забезпечення роботи протягом перших 72 годин. Серед цих об’єктів вказано ті, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну Інтернет-трафіком.

Ці вимоги також стосуються вузлів спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри (станції) оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстрені комунікації за телефонними номерами 101, 102, 103, 104 та 112.

Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.

12 грудня очільник Франції Емманюель Макрон відвідає Польщу, щоб оприлюднити підсумки переговорів з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом та главою України Володимиром Зеленським у Парижі, повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Під особняком генерал-майора Махера аль-Асада, який є братом поваленого президента Сирії Башара Асада, виявили велику мережу тунелів. Родина політика, ймовірно, скористалася підземними переходами для втечі. Їм було надано політичний притулок у Росії.

В Австралії здійснили перший запуск американської ракети Tomahawk. Країна третьою у світі після США та Великої Британії придбала та випробувала ці ракети.

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров повідомив, що ввечері, 10 грудня, у Запоріжжі кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару зросла до чотирьох осіб.