Рішення Мінцифри для стабільного зв’язку під час знеструмлень
Джерело: Михайло Федоров/Телеграм
У Мінцифри повідомили, що нині працюють над стабілізацією мобільного звʼязку під час знеструмлень та вже оприлюднили певні рішення.
Так, серед рішень, які вже ухвалили:
- Мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ год без світла: будуть перевірки щодо виконання вимог;
- Оператори зможуть модернізувати мережі через Обленерго для швидшого заряджання акумуляторів;
- Узгоджено перелік об’єктів із безперебійним живленням і бронюватимуть співробітників ремонтних бригад;
- Скасовано мито та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів;
- Невдовзі у Дії зʼявиться сповіщення про проблеми зі зв’язком.
Федоров зауважив, що знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей.
Навіть якщо живлення немає, українці повинні мати змогу викликати швидку чи поліцію, написати рідним або отримати сповіщення про повітряну тривогу, – пояснив він.
Ми повідомляли, що Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Відтепер мобільні оператори зобов’язані забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість попередніх 4 годин.
До 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути обладнані автономним резервним живленням. До 1 листопада цей показник має зрости до 70%, до 1 грудня – до 80%, а до кінця січня 2025 року – до 100%.
Крім того, до 1 грудня цього року не менше 25% базових станцій у кожній області повинні бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей для забезпечення роботи протягом перших 72 годин.
З 1 вересня 2024 року деякі об’єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом палива або обладнані акумуляторами для забезпечення роботи протягом перших 72 годин. Серед цих об’єктів вказано ті, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну Інтернет-трафіком.
Ці вимоги також стосуються вузлів спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри (станції) оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстрені комунікації за телефонними номерами 101, 102, 103, 104 та 112.
- Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.
- У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, чому зникає мобільний звʼязок під час знеструмлень.
- У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.
Калін Георгеcку, який сенсаційно переміг у першому турі президентських виборів у Румунії, опинився в центрі скандалу. 6 грудня Верховний суд країни анулював результати виборів 24 листопада через дані, що вказують на агресивну та скоординовану гібридну атаку Росії під час виборчого процесу – зокрема про це свідчать розсекречені документи Румунської ради безпеки. У результаті вибори доведеться провести повторно. То хто ж цей кандидат і чим він вигідний Росії?
74-річна Лейсанська альбатроска на ім’я Wisdom здивувала вчених, знісши нове яйце вперше за чотири роки.
У Росії розпочалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем”(Зеленоград). Завод залишався боржником банку “Зеніт” більше ніж шість років. Визнання компанії банкрутом ухвалили 2 грудня 2024 року за заявою банку.
Понад 51% працюючих жінок у США відчувають стрес упродовж дня, тоді як серед чоловіків цей показник становить 39%. Крім того, 42% жінок зазначають, що робота негативно вплинула на їхнє психічне здоров’я за останні шість місяців, у порівнянні з 37% чоловіків. Такі дані оприлюднив звіт компанії Gallup за період з лютого 2023 до жовтня 2024 року.
Білосніжна 15-метрова ялинка запалала на день Святого Миколая у Києві на Софійській площі. Встановлена і прикрашена штучне дерево за кошти меценатів.