Рішення Мінцифри для стабільного зв’язку під час знеструмлень
Джерело: Михайло Федоров/Телеграм
У Мінцифри повідомили, що нині працюють над стабілізацією мобільного звʼязку під час знеструмлень та вже оприлюднили певні рішення.
Так, серед рішень, які вже ухвалили:
- Мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ год без світла: будуть перевірки щодо виконання вимог;
- Оператори зможуть модернізувати мережі через Обленерго для швидшого заряджання акумуляторів;
- Узгоджено перелік об’єктів із безперебійним живленням і бронюватимуть співробітників ремонтних бригад;
- Скасовано мито та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів;
- Невдовзі у Дії зʼявиться сповіщення про проблеми зі зв’язком.
Федоров зауважив, що знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей.
Навіть якщо живлення немає, українці повинні мати змогу викликати швидку чи поліцію, написати рідним або отримати сповіщення про повітряну тривогу, – пояснив він.
Ми повідомляли, що Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Відтепер мобільні оператори зобов’язані забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість попередніх 4 годин.
До 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути обладнані автономним резервним живленням. До 1 листопада цей показник має зрости до 70%, до 1 грудня – до 80%, а до кінця січня 2025 року – до 100%.
Крім того, до 1 грудня цього року не менше 25% базових станцій у кожній області повинні бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей для забезпечення роботи протягом перших 72 годин.
З 1 вересня 2024 року деякі об’єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом палива або обладнані акумуляторами для забезпечення роботи протягом перших 72 годин. Серед цих об’єктів вказано ті, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну Інтернет-трафіком.
Ці вимоги також стосуються вузлів спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри (станції) оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстрені комунікації за телефонними номерами 101, 102, 103, 104 та 112.
- Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.
- У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, чому зникає мобільний звʼязок під час знеструмлень.
- У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.
У суботу відбулося голосування за імпічмент президента Південної Кореї Юн Сок Йоля. Однак парламент не проголосував. Водночас лідер правлячої партії говорить, що нинішній президент таки піде у відставку.
Ситуація в Сирії демонструє зростаючу слабкість Росії, яка не може воювати на два фронти – написав Георгій Тихий.
Президент України Володимир Зеленський у суботу прибув до Парижа, щоб зустрітися з нообраним президентом США Дональдом Трампом. Президент Франції Емманюель Макрон виступив посередником зустрічі, що відбулась перед відкриттям Нотр-Даму.
Україна готується до масштабної операції з розмінування акваторії Чорного моря. Військово-морські сили ЗСУ розробили спеціальну операцію.
У суботу, 7 грудня, близько 14:00 у центрі Києва зявився “Золотий м’яч” – найпрестижніша нагорода у світі футболу. Український футболіст Андрій Шевченко отримав її у грудні 2004 року.