Родичі військовополонених вийшли на акцію в Швейцарії, де проходить мирний саміт
Джерело: Sky News
У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
Загалом на акцію вийшло приблизно 250 осіб з транспарантами та прапором України, щоб привернути увагу до військових, які перебувають в російському полоні.
“Я повинна зробити все від мене залежне, щоб повернути мого чоловіка. Я чіпляюся за думку, що мій чоловік досі живий… це те, що мене тримає. Якби я могла надіслати йому повідомлення, це було б просто те, що я люблю його”, – сказала 34-річна харків’янка Світлана Білоус, яка прийшла на демонстрацію.
Її чоловік Анатолій зник у квітні минулого року. Світлана лише чула про те, що він живий, але відтоді не мала з ним прямого зв’язку.
“Ми хочемо конкретних дій щодо повернення військовополонених, допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх місць неволі”, – сказала вона.
Люди, які вийшли на акцію, хочуть привернути увагу світових лідерів, які беруть участь у мирному саміті, щоб ті знайшли спосіб тиснути на Росію і ворог покращив умови утримання полонених та обміняв їх.
“У всіх нас одна мрія. Ми хочемо, щоб наших рідних знайшли і повернули з полону”, — сказала одна жінка на демонстрації.
Зауважимо, що раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
- 28 квітня на Подолі у Києві відбулася акція на підтримку українських оборонців, котрі вже понад два роки перебувають у російському полоні. Організатори та небайдужі розмістилися обабіч дороги у центрі міста, закликаючи зробити усе можливе для повернення захисників.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.