Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно
Джерело: Reuters
У середу, 2 липня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.
Порт через річку від Румунії, що є членом НАТО, служив основним альтернативним маршрутом для експорту зерна з України.
Ціни на пшеницю в Чикаго підскочили на 4% одразу після атаки і зросли приблизно на 2,5% пізніше вранці.
“Будинки. Порти. Зернові силоси. Історичні будівлі. Чоловіки. Жінки. Діти. Цілодобово. Посилення російських ударів по Кривому Рогу, Харкову, Києву, Херсону ще раз дають зрозуміти, що Росія не прагне миру, не думає про безпеку цивільного населення і не поважає людей у всьому світі, які покладаються на їжу з України”.
Дунайські річкові порти України, такі як Ізмаїл, забезпечували близько чверті експорту зерна до того, як Росія вийшла з Чорноморської угоди, і з того часу вони стали основним маршрутом, що залишився.
У неділю, 30 липня українські ЗМІ повідомили, що кілька іноземних вантажних кораблів прибули безпосередньо до Ізмаїла з Чорного моря, вперше після закінчення терміну дії зернової угоди.
За словами аналітиків, у вівторок, 1 серпня, в результаті розриву угоди в середині липня експорт зерна з України за місяць знизився на 40% порівняно з червнем.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.