Російська «опозиція у вигнанні» погрузає у міжусобицях – Reuters

Джерело: Reuters

Розколи в “російській опозиції в вигнанні” загострилися після звинувачень союзників Олексія Навального в організації нападів на їхніх активістів. Цей скандал відвертає увагу від політичної діяльності до внутрішніх конфліктів, шкодить довірі до “опозиції” серед прихильників і Заходу, та посилює конфлікти між основними “опозиційними” групами.

Два “опозиційні” рухи — один, очолюваний соратниками покійного Навального, і другий, під керівництвом Михайла Ходорковського — раніше мали публічні суперечки, але остання з них є найгострішою. Табір Навального звинуватив Леоніда Невзліна, ізраїльського олігарха і соратника Ходорковського, в організації нападів на високопоставлених помічників Навального Леоніда Волкова, Івана Жданова та дружину Максима Миронова.

Найсерйозніший інцидент стався з Леонідом Волковим у березні цього року біля його будинку у Вільнюсі, Литва, через місяць після смерті Навального. Нападник, озброєний молотком, нібито завдав Волкову перелому руки і серйозного ушкодження ноги.

У відеорозслідуванні на каналі Навального в YouTube його команда стверджує, що напад і ще два інші інциденти були замовлені не російською державою, а Леонідом Невзліним.

І Невзлін, і Ходорковський, який сам провів десять років у російських в’язницях, відкинули ці звинувачення як безпідставні.

Фонд боротьби з корупцією (ФБК) Навального повідомив, що передав результати розслідування правоохоронним органам країн, де перебував Невзлін. Генеральна прокуратура Литви не коментувала отримання матеріалів від ФБК, але зазначила, що розслідування нападу на Волкова триває.

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

У Львові вчора ввечері, 17 вересня, 35-річний львів’янин наїхав на електросамокат, на якому їхали двоє 16-річних хлопців. Внаслідок цього один юнак загинув, а інший дістав поранення. 

18 вересня 1929 року народилась Алла Горська – українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

Згідно із записом у судовому циркулярі, принцеса Уельська повернулася до роботи з приватною зустріччю у Віндзорському замку.