Російська шпигунка, яку затримали в Австралії, працювала на підсанкційну військову компанію
Джерело: The Nightly
Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.

Фото: The Nightly
Корольова, як стало відомо, отримувала значні грошові перекази в російських рублях від підсанкційної військової компанії. Жінка також мала доступ до надсекретних австралійських розвідувальних даних.
Слідчі виявили, що вона регулярно відвідувала житловий комплекс у Москві, розташований неподалік від штаб-квартири ГРУ, де, ймовірно, готувала плани для шпигунства. Додатково зафіксовано зв’язок її мобільного телефону з вежею стільникового зв’язку біля житлового комплексу, що ще більше підтверджує її зв’язки з російською розвідкою.
Також розслідування виявило, що минулого року Корольова здійснила кілька незадекларованих поїздок до Росії та Білорусі. Незадовго до початку отримання секретних платежів, вона забронювала рейс з Москви до Стамбула, що викликало підозри у слідчих.
12 липня австралійська федеральна поліція заарештувала Кіру та її чоловіка, Ігоря Корольова за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії. Корольова, писало Reuters., працювала спеціалісткою з інформаційних систем в австралійській армії, тож, імовірно, намагалася отримати доступ до секретних матеріалів, пов’язаних із національною безпекою Австралії, та передати їх російським замовникам. Поліція стверджує, що вона доручила своєму чоловікові увійти до її офіційного облікового запису, щоб отримати доступ до оборонних матеріалів під час її перебування в Росії.
Пара постала перед судом у Брісбені, де їм оголошено про підозру у підготовці до шпигунства, що передбачає максимальне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе заявляв, що ці арешти демонструють серйозне ставлення країни до захисту національних інтересів.
- Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
За даними синоптиків, у неділю, 11 травня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.