Російська станція «Луна-25» перестала існувати, розбившись об Місяць

Джерело: Роскосмос

Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.

За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.

“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.

Станцію запустили з космодрому Східний 11 серпня. Тоді відбувся запуск ракети-носія “Союз-2.1б” із першою за майже 50 років російською місячною станцією “Луна-25”.

Росіяни хотіли висадити її у район, що знаходиться на південній полярній області Місяця. Раніше там було виявлено ознаки водяного льоду.

Попередниця станції “Луна-24” була відправлена 1976 року і доставила на землю 170 г місячного ґрунту.

Російські окупанти атакували FPV-дроном Нікополь у Дніпропетровській області. Унаслідок удару двоє людей загинули, ще 12 – дістали поранень.

Зоозахисна організація UAnimals подала заяву до поліції, аби з’ясувати всі обставини інциденту в Одесі, пов’язаного із побиттям собаки.

Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.

В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.