Російська станція «Луна-25» перестала існувати, розбившись об Місяць

Джерело: Роскосмос

Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.

За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.

“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.

Станцію запустили з космодрому Східний 11 серпня. Тоді відбувся запуск ракети-носія “Союз-2.1б” із першою за майже 50 років російською місячною станцією “Луна-25”.

Росіяни хотіли висадити її у район, що знаходиться на південній полярній області Місяця. Раніше там було виявлено ознаки водяного льоду.

Попередниця станції “Луна-24” була відправлена 1976 року і доставила на землю 170 г місячного ґрунту.

Японські вчені виявили на острові Хоккайдо сліди падіння астероїда, яке могло бути однією з причин масового вимирання динозаврів наприкінці крейдового періоду близько 66 мільйонів років тому.

Європейська партія зелених закликала лідерів ЄС провести екстрений саміт через хвилю аномальної спеки в Західній Європі. Політики вимагають посилити кліматичний захист і зупинити послаблення Green Deal.

Італія збільшила термін оформлення віз для громадян Росії більш ніж у півтора раза. Тепер розгляд документів триває понад 60 днів.

Талібан наказав заборонити державним службовцям по всьому Афганістану використовувати смартфони.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.