Російська станція «Луна-25» перестала існувати, розбившись об Місяць

Джерело: Роскосмос

Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.

За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.

“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.

Станцію запустили з космодрому Східний 11 серпня. Тоді відбувся запуск ракети-носія “Союз-2.1б” із першою за майже 50 років російською місячною станцією “Луна-25”.

Росіяни хотіли висадити її у район, що знаходиться на південній полярній області Місяця. Раніше там було виявлено ознаки водяного льоду.

Попередниця станції “Луна-24” була відправлена 1976 року і доставила на землю 170 г місячного ґрунту.

За підтримки Consulado General de Ucrania en Barcelona на вітражі Саґрада Фамілія у Барселоні – одної з найвизначніших сакральних споруд у світі – написання “Kiev”, похідне від російської транслітерації, замінили на “Kíiv”.

Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Індійська влада готує складну експедицію на Еверест для вилучення замороженого тіла альпініста, відомого під прізвиськом “Зелені черевики”, яке понад 30 років залишається на висоті близько 8 200 метрів.