Російська станція «Луна-25» перестала існувати, розбившись об Місяць
Джерело: Роскосмос
Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.
За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.
“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.
Станцію запустили з космодрому Східний 11 серпня. Тоді відбувся запуск ракети-носія “Союз-2.1б” із першою за майже 50 років російською місячною станцією “Луна-25”.
Росіяни хотіли висадити її у район, що знаходиться на південній полярній області Місяця. Раніше там було виявлено ознаки водяного льоду.
Попередниця станції “Луна-24” була відправлена 1976 року і доставила на землю 170 г місячного ґрунту.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
- Американське космічне агентство NASA планує запустити стримінгову платформу під назвою NASA+ для поціновувачів міжпланетної тематики.
Вночі 27 червня росіяни масовано вдарили безпілотниками по Охтирському районі Сумщини. Є наслідки та постраждалі.
Вночі 27 червня російські окупаційні війська атакували Дніпропетровщину. Є жертва та постраждалі.
Триває 1585-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
27 червня відзначають День мікро-, малих і середніх підприємств, Всесвітній день рибальства та Всесвітній день мікробіома. Християни сьогодні вшановують Самсона странноприємця.
За даними синоптиків у суботу, 27 червня, місцями пройдуть опади.