Російське командування використовує тактику «випаленої землі» на Курщині

Джерело: Bild

Минуло вже два місяці з того часу, як українська армія розпочала наступ у Курській області РФ. У якийсь момент підрозділи ЗСУ контролювали понад 1000 квадратних кілометрів.

Глава РФ Володимир Путін наказав повернути Курщину під контроль російських військових до 1 жовтня. Тож 17 вересня Росія розпочала контрнаступ, але він не дав значних результатів  уже за кілька днів операція зупинилася.

Українські війська нині продовжують утримувати близько 750 квадратних кілометрів, а російська армія змогла повернути лише 10 із 50 населених пунктів.

Нині Москва, як зазначає військовий оглядач Юліан Рьопке, змінює свою стратегію: за допомогою масованих бомбардувань російське командування стирає з землі населені пункти, які з серпня перебувають під контролем України. Щодня на українські позиції та міські райони приблизно 40 населених пунктів, які утримуються українцями, скидаються 500-кілограмові бомби.

Результатом бомбардувань стали масштабні руйнування російської інфраструктури. Так, на одному з відео можна розглянути атаку на склад добрив, який нібито використовували українські солдати як військову базу. На іншому відео знято систематичну руйнацію житлових будинків у невеликому селищі Плехово.

Джерело: Bild

Раніше повідомляли, що коли українські війська атакували Курську область РФ, місцеві російські підрозділи були добре озброєні, однак, абсолютно неготові з погляду розвідки та координації. Українці слушно дійшли висновку, що такий ворог їм не загрожуватиме. Ключем до серпневого успіху України була несподіванка, а не перевага в гарматах і пускових установках.

Росіяни виявилися безпорадними через те, що українці ефективно глушили радіозв’язок, заповнювали повітряний простір над Курською областю безпілотниками та використовували на фронті якісні мобільні американські ракетні комплекси.

Уперше у цій війні, що характеризується переважно позиційними боями в окопах, у Курській області українці отримали перевагу в мобільності.

За майже два місяці з початку вторгнення українських військ обидві сторони перекинули підкріплення. Російська контратака трохи зупинила просування українців. Нині лінія фронту стабілізувалася, обидві сторони окопуються.

Наприкінці серпня Головнокомандувач Збройних сил України, генерал Олександр Сирський заявив, що ЗСУ контролюють 1294 квадратних км території Курської області та близько 100 населених пунктів регіону.

  • Для перемоги над російською агресією Україні та її західним союзникам спершу необхідно визнати, що на даний момент вони програють. Протягом двох років Росія та Україна вели війну на виснаження, що неможливо в довгостроковій перспективі.
  • Очільник російського МЗС Сергій Лавров заявив, що ООН “закриває очі на ексцеси”, допущені українськими військовими у Курській області.
  • Збройні сили України здійснили прорив на черговій ділянці фронту в Курській області Росії. Підрозділи 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ провели успішну операцію, прорвавши російський кордон.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.