Російські загарбники планують звозити сміття з РФ на ТОТ сходу України

Джерело: Центр національного спротиву

Росіяни планують побудувати низку сміттєзвалищ на тимчасово окупованих територіях сходу України, які будуть обслуговувати РФ.

Шість сміттєзвалищ ворог планує побудувати на ТОТ Луганщини, ще три на Донеччині. Звозити сміття туди планують не лише з ТОТ, а з Ростовської, Бєлгородської та Воронезької областей.

За даними ЦНС, росіяни вже практикують вивезення сміття з Ростовської області на ТОТ Донеччини, водночас відмовившись від планів будівництва нового полігону поблизу Ростова через протести місцевих мешканців.

Додамо, що раніше глава Луганської ОВА Артем Лисогор повідомляв про те, що на тимчасово окупованій Луганщині росіяни планують звести шість сміттєзвалищ, на які звозитимуть сміття з усієї РФ. Це попри те, що на цій території півтора року не здійснюється утилізація сміття.

“Окупанти не виділяють грошей на відновлення майна чи повноцінну компенсацію. Втім, є кошти на смітники. Як вже повідомлялось, обіцяють за шість років побудувати у так званій “ЛНР” шість всеросійських смітників”, – наголосив Лисогор.

Населені пункти тимчасово окупованої Луганської області і так минулі півтора року потерпають від сміття, оскільки його ніхто не вивозить та не утилізує. Втім, у росіян знайшлося 375 мільйонів рублів лише на “розробку проєктів утилізації сміття”, а не на ліквідацію стихійних звалищ.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.