Російській агентці, яка шпигувала за бойовою авіацією ЗСУ, загрожує довічне ув’язнення

Джерело: СБУ.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала агентку ГРУ РФ, яка допомагала загарбникам збирати розвіддані про Сили оборони України у Чернігівській області.

Фігурантка працювала на Головне розвідуправління Генерального штабу ЗС РФ, більш відоме як ГРУ.

За вказівкою російської спецслужби вона приховано відстежувала місця дислокації та переміщення підрозділів Збройних сил України на північних рубежах.

Насамперед зловмисниця намагалась фіксувати точний час і напрямки польотів української бойової авіації, залученої для підтримки контрнаступальних дій ЗСУ на фронті.

Також вона намагалася виявити й передати окупантам локації протиповітряної оборони, укріпрайонів та фортифікаційних споруд українських захисників на території регіону.

За наявними даними, загарбники планували використати цю інформацію для підготовки повітряних атак на об’єкти ЗСУ.

Співробітники Служби безпеки затримали фігурантку під час спроби передачі даних.

При обшуку за місцем проживання затриманої виявлено мобільний телефон, який вона використовувала для комунікації з агресором.

На підставі зібраних доказів їй повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зараз зловмисниця перебуває під вартою і повністю визнала свою вину. Триває розслідування. Шпигунці загрожує довічне ув’язнення.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.