Російського диверсанта, який готував вибухи на транспортній інфраструктурі Рівненщини, засудили до 10 років ув’язнення

Зображення: telegram/СБУ
Джерело: СБУ.
10 років за ґратами проведе російський диверсант, який готував серію диверсій на транспортній інфраструктурі Рівненщини.
Зловмисник займався підготовкою підриву двох ключових об’єктів транспортної інфраструктури у Рівненській області.
У такий спосіб агресор сподівався зірвати постачання іноземного озброєння та боєприпасів для Сил оборони на східному та південному фронтах.
Для виконання ворожого завдання злочинець провів розвідку території навколо інфраструктурних об’єктів і готувався до встановлення вибухівок у найбільш «вразливих» місцях обох транспортних шляхів. Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали зловмисника у результаті багатоетапної спецоперації наприкінці лютого поточного року.
За матеріалами української спецслужби, суд призначив йому 10 років тюремного ув’язнення.
Як встановили слідчі, зловмисником є колишній бойовик, який ще до початку повномасштабного вторгнення РФ воював проти сил АТО на сході України. Тоді він перебував у складі терористичних угруповань “Оплот” і “Хан”, а також входив до складу агентурного апарату російської воєнної розвідки.
Після 24 лютого 2022 року ворожий поплічник брав активну участь у бойових діях проти українських військ на Запорізькому та Херсонському напрямках.
Згодом він отримав завдання від російського ГРУ – приховано прибути на Рівненщину для вчинення диверсій на об’єктах транспортної інфраструктури. Крім того, він збирав розвіддані про місця дислокації військових об’єктів на території регіону.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочинів проти державної безпеки України.
- У результаті спецоперації на Донеччині затримано інформатора ФСБ, який передавав агресору інформацію про маршрути, кількість та специфікацію техніки ЗСУ, яка рухалася до Краматорська.
- Служба безпеки України повідомила про підозру Сергію Лєбєдєву – адміністратору одного з Telegram-каналів, який почав співпрацювати з ФСБ РФ та коригував ракетні удари окупантів по Україні.
- Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.