Російський активіст відстоює право не погоджуватися з Путіним у суді

Джерело: Reuters

Російський правозахисник Олег Орлов у середу, 11 жовтня, закликав московський суд виправдати його за звинуваченням у дискредитації збройних сил через виступи проти війни в Україні, заявивши, що росіяни мають право не погоджуватися зі своїм президентом.

70-річний Орлов захищався у справі через публікацію у Facebook від листопада 2022 року, в якій він писав, що Росія за президента Володимира Путіна скотилася до фашизму.

“Де визначено, що наш головнокомандувач (Путін) завжди правильно розуміє не тільки інтереси Росії, а й інтереси її громадян? А якщо уявлення частини громадян Росії про власні інтереси не збігаються з уявленнями головнокомандувача, хіба вони не мають права про це говорити? Але в такому разі президент – це вже не президент, а духовний і світський лідер… Або російські перші особи тепер непогрішні, як Папа Римський?” – запитав Орлов у своїй кінцевій промові на судовому засіданні.

У московському суді в середу, 11 жовтня, він заявив, що Росія скотилася в тоталітарну державу, схожу на “1984” Джорджа Орвелла.

Він додав, що росіяни живуть у світі роману-антиутопії, оскільки їхня країна вела війну зі своїм сусідом, стверджуючи, що підтримує свободу, мир і безпеку.

“У російському кримінальному кодексі досі немає поняття “мисленнєвий злочин”, громадян поки що не карають за сумнів у правильності політики держави, якщо вона висловлена ​​пошепки у власній квартирі, не карають за неправильний вираз обличчя… Поки що. Але якщо хтось висловить такий сумнів за межами своєї квартири, можуть послідувати донос і покарання”, – сказав він.

Москва хоче оштрафувати чоловіка на 250 000 рублів (2500 доларів).

Очікується, що суддя винесе вирок пізніше в середу, 11 жовтня.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.