Російський проект «газового хабу» у Туреччині визнали провальним і закрили
Джерело: Bloomberg
Амбіційний проект глави РФ Володимира Путіна зі створення “газового хаба” в у Туреччині, котрий зміг би знову відкрити двері “Газпрому” на європейський і світовий ринки, закінчився провалом.
Після кількох років переговорів з Туреччиною та внутрішніх дискусій “Газпром” вирішив відмовитися від проекту, визнавши його недоцільним.
Путін виступив з ідеєю створення “газового хабу” у Туреччині в жовтні 2022 року — незабаром після того, як вибухи на Nord Stream заблокували основний канал експорту газу до ЄС. Тоді глава Кремля запропонував Реджепу Ердогану прокласти ще кілька труб по дну Чорного моря і щорічно перекачувати 55 млрд кубометрів до Туреччини, а потім — до Європи, щоб повністю компенсувати потужності Nord Stream.
Однак, “Газпром” відразу вважав ідею нереальною, кажуть джерела Bloomberg. По-перше, Туреччина не має достатньої кількості трубопроводів для перекачування газу до ЄС, і через це “хаб” Путіна не міг стати повноцінною біржею, де була встановлювати ціну на газ.
Крім того, виникли розбіжності щодо схеми управління проектом: Анкара запропонувала російському “Газпрому” лише роль постачальника та хотіла самостійно займатися продажем газу. Російська компанія вимагала більшого контролю, повідомили джерела Bloomberg. Крім того, Ердоган зажадав додаткових знижок на російський газ і пов’язав це питання з майбутнім хабу.
Хоча російська влада запевняла, що узгодження путінського “хабу” займе лише кілька місяців, переговори почали затягуватися і незабаром зайшли в глухий кут. Топ-менеджери “Газпрому” вже тривалий час не обговорюють проект як на внутрішніх зустрічах, так і з урядовцями, повідомили джерела Bloomberg.
Втративши європейський газовий ринок, який до повномасштабної війни генерував $8 мільярдів доходів щомісяця, “Газпром” відчайдушно шукає нових клієнтів для свого газу. Проте, ці зусилля марні. Переговори, котрі тривали майже десять років про будівництво другого газопроводу до Китаю, також закінчилися нічим.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.
- Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон сказала, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.