Росія активізувала кампанію дискредитації Олімпіади у Парижі – Microsoft
Джерело: The New York Times
Росія посилила кампанію дезінформації в інтернеті, спрямовану проти Франції та майбутніх Олімпійських ігор у Парижі.
Згідно зі звітом корпорації Microsoft, РФ активізувала кампанію після того, як Міжнародний олімпійський комітет заборонив російським спортсменам брати участь у літніх Олімпійських іграх під прапором РФ.
Як йдеться в документі, російські пропагандисти створили документальний фільм, фейкові сайти новин та імітували французькі й американські спецслужби, поширюючи фальшиві застереження щодо відвідання Олімпіади.
У Microsoft розповіли, що росіяни поширюють дезінформацію групи Storm-1679 і Storm – 1099. Улітку 2023 року вони випустили документальний фільм про МОК “Падіння Олімпіади” – пародію на бойовик 2013 року “Падіння Олімпу”. Її творці за допомогою нейромережі згенерували голос актора Тома Круза та наклали логотип Netflix. МОК домігся того, що відео було видалено з YouTube.
Тоді як у лютому 2024 року в інтернеті з’явилося відео з нібито попередженням від ЦРУ про терористичні атаки під час Олімпіади. У спецслужбі спростували фейкову заяву. За даними Microsoft, ролик був створений угрупованнями, пов’язаними з РФ.
За оцінкою Microsoft, Storm-1679 випускає від трьох до восьми фейкових відео на тиждень англійською та французькою мовами, нібито створених BBC, Al Jazeera та іншими мовниками. Storm-1679 також публікує фейковий контент у Telegram, який через день – два зникає.
- Віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей і прозорості Віра Йоурова заявила, що Президент РФ Володимир Путін та “інші ворожі актори” можуть зловживати відсутністю регулювання платформи Telegram для поширення фейкових новин у східних країнах Європейського Союзу.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.