Росія атакує дунайські порти України, щоб уповільнити експорт зерна – президент Румунії

Джерело: Reuters

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.

Румунський чорноморський порт Констанца є найбільшим альтернативним експортним маршрутом України, куди зерно надходить автотранспортом, залізницею або баржами по Дунаю. 

Президент Йоганніс, виступаючи в середу, 6 вересня, на саміті країн-учасниць ініціативи Трьох морів у Бухаресті, сказав: 

“Звичайно, напади на українські порти на Дунаї є величезною проблемою. Звичайно, це певним чином сповільнить експорт. Ми посилимо інші маршрути, ми прийняли українські морські перевезення через наші румунські територіальні води біля Чорного моря, ми продовжимо збільшувати експорт залізничним і автомобільним транспортом”.

Виступаючи на тій же пресконференції, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович сказав, що його країна запропонувала доступ до Середземного моря через свої порти й міністерство транспорту Хорватії співпрацює з Європейською Комісією та Україною.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.