Росія атакує дунайські порти України, щоб уповільнити експорт зерна – президент Румунії

Джерело: Reuters

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.

Румунський чорноморський порт Констанца є найбільшим альтернативним експортним маршрутом України, куди зерно надходить автотранспортом, залізницею або баржами по Дунаю. 

Президент Йоганніс, виступаючи в середу, 6 вересня, на саміті країн-учасниць ініціативи Трьох морів у Бухаресті, сказав: 

“Звичайно, напади на українські порти на Дунаї є величезною проблемою. Звичайно, це певним чином сповільнить експорт. Ми посилимо інші маршрути, ми прийняли українські морські перевезення через наші румунські територіальні води біля Чорного моря, ми продовжимо збільшувати експорт залізничним і автомобільним транспортом”.

Виступаючи на тій же пресконференції, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович сказав, що його країна запропонувала доступ до Середземного моря через свої порти й міністерство транспорту Хорватії співпрацює з Європейською Комісією та Україною.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.