Росія допомагає хуситам атакувати судна у Червоному морі – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
За даними ЗМІ, РФ допомагає єменським хуситам скоювати атаки на торгові судна у Червоному морі.
Такі дані виданню повідомили одразу три джерела – два європейські військові посадовці і особа, знайома з ситуацією.
За їх даними, допомога Росії полягає у тому, що вона передає хуситам супутникові фото, що й дозволило бойовикам “розширити масштаби ударів”. Дані передавали не напряму, а через членів іранського Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР).
У виданні зауважили, що така допомога може бути реалізацією погроз Кремля про “асиметричну відповідь” на атаки по російській території.
“Якщо хтось вважає за можливе постачати таку зброю в зону бойових дій для завдавання удару по нашій території та створення проблем для нас, то чому в нас немає права постачати зброю в ті регіони світу, де наноситимуться чутливі удари по об’єктах тих країн, які роблять це щодо Росії”, – заявив свого часу президент РФ Володимир Путін.
Єменські хуси активно почали атакувати торгові судна з початком боротьби Ізраїля з ХАМАСом. Зокрема з листопаду 2023 року хусити атакували понад сотню суден, два потопили і одне судно було захоплено.
Ці атаки призвели до збоїв у світовій торгівлі, адже судна довелось відправляти іншими – довшими і дорожчими – маршрутами.
У виданні долали, що російська допомога свідчить про те, як далеко готовий зайти Путін, аби підірвати економічний і політичний порядок, яким керують США. Зазначається, що до квітня 2024 року Сполучені Штати витратили близько мільярда доларів на протидію хуситам.
- Російські офіцери військової розвідки направили до Ємену для підтримки хуситів у атаках на комерційні судна в Червоному морі.
- За повідомленням ЗМІ, Іран став посередником у триваючих таємних перемовинах між Росією та єменськими хуситами про постачання протикорабельних ракет.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.