«Росія гниє в абсурді та репресіях», – борець за права ветеранів в Росії

Джерело: Reuters

70-річного Олега Орлова судять у Росії за статті, які він опублікував минулого року. В них він назвав Росію фашистською державою, яка прагне помститися за приниження, які вона сприймала під час розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Орлов своїми статтями представив Росію як “країну, охоплену демонами історії”.

“Росія повертається назад. Ми залишили комуністичний тоталітаризм, але тепер повернулися до іншого виду тоталітаризму. Я називаю це фашизмом”, – сказав Орлов.

Відповідаючи на запитання про невдалий заколот ПВК “Вагнер” 24 червня він сказав:

“Те, що зараз відбувається в Росії, є абсурдом”.

За його словами, майбутнє Росії буде вирішуватися на полі бою в Україні.

“Якщо цей режим буде зберігатися довго, то Росію чекає тривалий, повільний розпад, відставання від усього світу. Росію вже кудись викинули з 21 століття, навіть не в 20, а в 19 століття”.

Орлов сказав, що він не вірить у революцію в Росії.

“Швидше за все, те, що чекає на Росію, — це повільне гниття”, — сказав він.

На запитання про таку критику Орлов сказав:

“Якщо вони думають, що я і мої однодумці нікого не представляємо, то чому така величезна державна машина націлена на наше придушення?”

Він також прокоментував те, що його судять за написанні статті:

“Я знаю, що мене не виправдають. Але який у мене вибір: чи варто мені просити вибачення, плакати й обіцяти ніколи більше цього не робити? Я цього не зроблю”.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не включила збірну Росії в жеребкування Ліги націй сезону 2024/2025.