Росіяни погрожують лікарям у Старобільську депортацією – Луганська ОВА

Джерело: пресслужба Луганської обласної військової адміністрації

Російські армійці погрожують депортацією лікарям у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області.

Жителям тимчасово захопленого Сєвєродонецька через вимкнений росіянами мобільний зв’язок доводиться користуватися раціями. “Тим, хто здогадався, і в кого є гроші, аби придбати таке обладнання”, – пояснили в ОВА.

“Але це – не вихід при критичній ситуації, коли, до прикладу, потрібно терміново викликати швидку допомогу. Нещодавно в сєвєродончанина стався інсульт. І поки родичі бігали і домагалися, щоб приїхала автівка з лікарями, людину паралізувало. Дорогоцінний час було втрачено”, – зазначили в ОВА, додавши, що “це вже не перший такий випадок в Сєвєродонецьку за останні місяці. Деякі завершувалися ще трагічніше”.

Також в ОВА повідомили, що триває примусова паспортизація жителів Луганщини, зокрема “у Старобільську окупанти видали так звані “картки резидентів Російської Федерації” з терміном дії три місяці усім працівникам місцевої багатопрофільної лікарні, які ще не мають російського паспорта.

При цьому росіяни погрожують, що у разі неотримання в цей термін паспортів їх депортують з тимчасово захопленої території – з конфіскацією житла.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.