Росія нарощує агентуру в Мексиці для шпигування проти США — ЗМІ
Джерело: NBC News
Росія активізує свою розвідувальну діяльність у Мексиці, спрямовану на шпигунство проти США. Як повідомляють американські чиновники та колишні співробітники розвідки, ця активність є поверненням до тактики часів холодної війни.
За останні роки Москва значно збільшила кількість співробітників у своєму посольстві в Мехіко, попри обмежені торговельні відносини з Мексикою. Офіційні особи США вважають, що це розширення персоналу спрямоване на проведення шпигунських операцій та пропаганди. Зокрема для підриву відносин між Вашингтоном і Києвом. Пол Колбе, колишній офіцер ЦРУ, зазначив, що Росія готова йти на більші ризики, ніж це було в період після холодної війни.
Американська адміністрація вже звернулася до мексиканського уряду з цього приводу. Директор ЦРУ Вільям Бернс додав, що його відомство уважно стежить за зростанням російської присутності в Мексиці, особливо після вигнання російських шпигунів з європейських країн через вторгнення в Україну.
У березні 2022 року генерал ВПС США Глен Ван Герк заявив, що Мексика є найбільшою базою російської військової розвідки (ГРУ) у світі. Попри це, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що не володіє інформацією про присутність російських шпигунів і підкреслив суверенітет своєї країни.
Мексика має давні дружні стосунки з Росією та Кубою, а її відносно м’який нагляд за іноземними агентами створює сприятливі умови для російських шпигунів. Колишні офіцери ЦРУ вважають, що Росія може використовувати Мексику як зручну базу для підтримки своїх агентів у США.
Крім того, Росія активно поширює свою пропаганду через медіа, зокрема через RT, що викликає занепокоєння у США. У квітні російський посол у Мексиці поширив фейкові новини про вербування членів наркокартелів для війни в Україні, що було підхоплено деякими мексиканськими медіа.
- Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
- В інструкції, поширеній серед британських військовослужбовців, зазначено, що російські спецслужби виявляють “значний” інтерес до операції “Інтерфлекс” у Великій Британії, в межах якої відбувається підготовка українських військовослужбовців.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.