Росія наступає поблизу Куп’янська, щоб відволікти увагу ЗСУ – Інститут вивчення війни
Джерело: ISW
На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відволікти Збройні сили України.
“Російські сили могли посилити наступальну активність на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, щоб скористатися оперативною увагою України в інших місцях та відвернути увагу українських підрозділів від важливіших ділянок фронту”, – йдеться у звіті.
Водночас російські мілблогери та так звані воєнкори заявляють про наступальні дії армії РФ вздовж лінії фронту в районі Куп’янська, а також нібито успіхи противника на цьому напрямку. Натомість фахівці наголосили, що не спостерігали візуального підтвердження російських заяв про наступ на північний схід від Куп’янська.
Окрім того, російські мілблогери неодноразово заявляли про значне просування росіян на південний захід від Сватового. Утім аналітики ISW також не знайшло візуального підтвердження цих слів, незважаючи на те, що цим заявам вже кілька тижнів.
- За словами військових аналітиків, українські війська досягають успіхів. Вони зазначають, що обсяг захопленої території хоча й відносно невеликий, проте важливий, оскільки він змушує Росію відволікати сили від інших частин лінії фронту.
Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.
У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.