Росія перехопила лише дві з восьми ракет ATACMS, випущених Україною – Reuters

Джерело: Reuters
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
Росія очікувано збрехала, що її війська збили п’ять із шести ракет, котрі Сили оборони випустили по військовому об’єкту в Брянській області.
Україна завдала удару по російському складу озброєння приблизно на в 110 км вглиб Росії. Українські військові не уточнили, яку зброю використовували, однак, джерело в українському уряді та офіційний представник США підтвердили, що застосовувати саме надані ATACMS.
Окрім того, представник США на умовах анонімності повідомив, що Росії вдалося перехопити дві з восьми ракет, випущених Україною.
Додамо, раніше РФ прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
Зауважимо, 17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.
У NYT з посиланням на офіційних осіб поінформували, що президент США Джо Байден вперше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії.
Згодом помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс підтвердив дозвіл президента Сполучених Штатів Джо Байдена на застосування ракет ATACMS по цілях на території РФ.
За кілька годин після появи новин про рішення адміністрації Байдена дозволити Україні використання наданих США ракет для ударів по Росії низка російських посадовців відповіли Заходу погрозами.
Вже 19 листопада Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини Росії, що передбачає її найважливіше з радянських часів оновлення. Відтепер застосування ядерної зброї буде можливим, якщо Росію атакують безпілотники та крилаті неядерні ракети або виникає загроза втрати частини територій. Крім того, Росія розглядатиме непряму участь ядерних держав у війні як “напад”, а під “агресією” розумітиметься створення загрози не лише суверенітету, а й територіальній цілісності (не лише Росії, а й Білорусі).
- Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.
- За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
- Американська військово-промислова корпорація Northrop Grumman висловила намір щодо виробництва боєприпасів середнього калібру в Україні. Реалізувати цю ідею планують в межах угоди про спільне виробництво між Пентагоном та українським урядом.
- 9 червня український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.