Росія перехопила лише дві з восьми ракет ATACMS, випущених Україною – Reuters

Джерело: Reuters

19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.

Росія очікувано збрехала, що її війська збили п’ять із шести ракет, котрі Сили оборони випустили по військовому об’єкту в Брянській області.

Україна завдала удару по російському складу озброєння приблизно на в 110 км вглиб Росії. Українські військові не уточнили, яку зброю використовували, однак, джерело в українському уряді та офіційний представник США підтвердили, що застосовувати саме надані ATACMS.

Окрім того, представник США на умовах анонімності повідомив, що Росії вдалося перехопити дві з восьми ракет, випущених Україною.

Додамо, раніше РФ прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.

Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Зауважимо, 17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.

У NYT з посиланням на офіційних осіб поінформували, що президент США Джо Байден вперше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії.

Згодом помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс підтвердив дозвіл президента Сполучених Штатів Джо Байдена на застосування ракет ATACMS по цілях на території РФ.

За кілька годин після появи новин про рішення адміністрації Байдена дозволити Україні використання наданих США ракет для ударів по Росії низка російських посадовців відповіли Заходу погрозами.

Вже 19 листопада Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини Росії, що передбачає її найважливіше з радянських часів оновлення. Відтепер застосування ядерної зброї буде можливим, якщо Росію атакують безпілотники та крилаті неядерні ракети або виникає загроза втрати частини територій. Крім того, Росія розглядатиме непряму участь ядерних держав у війні як “напад”, а під “агресією” розумітиметься створення загрози не лише суверенітету, а й територіальній цілісності (не лише Росії, а й Білорусі).

Державний оператор тилу уперше розпочинає централізоване забезпечення поранених військовослужбовців “пакунком пораненого”, котрий міститиме адаптивний одяг та набір засобів особистої гігієни.

Міжнародні партнери оголосили про виділення 42,5 млн євро на відновлення нового конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, пошкодженого російськими військами.

Помічнику чинного народного депутата та власнику приватного товариства повідомили про підозру у кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами Міністерства оборони України на понад 27 млн грн.

Нідерланди та Бельгія передали Україні два мінні тральщики. Рішення має важливе значення для реалізації безпеки у Чорному морі, зокрема для захисту торговельних маршрутів та гарантування продовольчої безпеки.

Служба безпеки 26 червня опублікувала ексклюзивне відео обміну полоненими, про який Україна та РФ домовилися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.