Росія погрожує змінити ядерну доктрину через роль Заходу в Україні

Джерело: Reuters

Заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявив 1 вересня, що Росія готова внести зміни у свою доктрину щодо використання ядерної зброї у відповідь на те, що вона вважає ескалацією Заходу у війні проти України.

Існуюча ядерна доктрина, викладена в указі президента РФ Володимира Путіна в 2020 році, говорить про те, що Росія може застосувати ядерну зброю в разі ядерного нападу противника або звичайного нападу, який загрожує існуванню держави.

Дехто серед російських військових аналітиків закликали Путіна знизити поріг для використання ядерної зброї, щоб “протверезити” ворогів Росії на Заході.

У червні Путін заявив, що ядерна доктрина є “живим інструментом”, який може змінюватися залежно від подій у світі.

Робота (по зміні ядерної доктрини – ред.) перебувають у розробці, і є чіткий намір внести корективи, – заявив Рябков.

За його словами, це рішення “пов’язане з курсом на ескалацію наших західних противників” у зв’язку з війною.

Москва звинувачує Захід у використанні України як посередника для ведення війни проти неї з метою завдати “стратегічної поразки” Росії та розколоти її. Сполучені Штати та їхні союзники наголошують, що допомагають Україні захиститися від агресивної війни колоніального типу з боку Росії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що операція ЗСУ на Курщині висміює “червоні лінії” Путіна. Він також наполегливо закликає США дозволили використовувати далекобійну західну зброю для ударів по цілях у глибині Росії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив в інтерв’ю, опублікованому в неділю, що Захід “заходить занадто далеко” і що Росія зробить усе, щоб захистити свої інтереси.

Коли буде готова оновлена ​​ядерна доктрина, Рябков не повідомив.

Термін завершення цієї роботи – досить складне питання, враховуючи те, що мова про найважливіші аспекти забезпечення нашої національної безпеки, – сказав він.

Росія має більше ядерної зброї, ніж будь-яка інша країна. У березні Путін заявив, що Москва готова до можливості ядерної війни “з військово-технічного погляду”.

Раніше ми писали, що колишній президент Росії Дмитро Медведєв, котрий після початку повномасштабної війни проти України став головним “рупором” ядерної риторики Кремля, несподівано змінив тон після наступу ЗСУ на Курську область РФ.

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.