Росія прагне повернутися до Ради ООН завдяки українському зерну – The Independent

Джерело: The Independent

Росія чинить тиск на малі країни, щоб вони проголосували на її користь 10 жовтня, коли буде ухвалюватися рішення щодо членства в Раді ООН з прав людини.

Як припустили у виданні, Росія, ймовірно, вдається до використання українських запасів зерна, щоб купити голоси за своє повернення до Ради з прав людини ООН, після того як її виключили зі складу комісії через повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

За словами співрозмовників агентства, Путін віддав наказ своїм дипломатам спробувати заручитися підтримкою достатньої кількості країн, щоб Росія могла перемогти інші східноєвропейські країни в голосуванні за членство в Раді. заплановане на 10 жовтня.

Відомо, що Росія конкурує з Албанією та Болгарією за одне з двох місць у Раді, відведених для країн Центральної та Східної Європи.

“Росія, вочевидь, пропонує такі стимули, як зерно та зброя, в обмін на голоси. Крім інших кроків щодо поглиблення відносин з Африкою, ми знаємо, що президент Путін вже пообіцяв африканським державам зерно ще в липні на саміті Росія-Африка”, — прокоментував Юсуф Сайед Хан, старший юрист міжнародної правозахисної фірми Global rights Compliance.

Своєю чергою, адвокат з військових злочинів зауважив, що Росія продовжує чинити систематичне розграбування українського зерна, відновивши інфраструктуру, щоб використовувати можливість експорту мільйонів тонн з тимчасово окупованої української території в Росію.

“Росія зараз перебуває в не кращому становищі для вступу до Ради з прав людини, ніж майже 18 місяців тому. Багато в чому її пропозиція про возз’єднання і результати голосування стануть барометром міжнародного становища Росії”, — додав Хан.

Також він наголосив, що Росія, ймовірно, спробує переконати менші країни в тому, що вони “не хочуть, щоб їх зробили інструментом для служіння політичній волі західних країн”.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.