Росія прагне повернутися до Ради ООН завдяки українському зерну – The Independent

Джерело: The Independent

Росія чинить тиск на малі країни, щоб вони проголосували на її користь 10 жовтня, коли буде ухвалюватися рішення щодо членства в Раді ООН з прав людини.

Як припустили у виданні, Росія, ймовірно, вдається до використання українських запасів зерна, щоб купити голоси за своє повернення до Ради з прав людини ООН, після того як її виключили зі складу комісії через повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

За словами співрозмовників агентства, Путін віддав наказ своїм дипломатам спробувати заручитися підтримкою достатньої кількості країн, щоб Росія могла перемогти інші східноєвропейські країни в голосуванні за членство в Раді. заплановане на 10 жовтня.

Відомо, що Росія конкурує з Албанією та Болгарією за одне з двох місць у Раді, відведених для країн Центральної та Східної Європи.

“Росія, вочевидь, пропонує такі стимули, як зерно та зброя, в обмін на голоси. Крім інших кроків щодо поглиблення відносин з Африкою, ми знаємо, що президент Путін вже пообіцяв африканським державам зерно ще в липні на саміті Росія-Африка”, — прокоментував Юсуф Сайед Хан, старший юрист міжнародної правозахисної фірми Global rights Compliance.

Своєю чергою, адвокат з військових злочинів зауважив, що Росія продовжує чинити систематичне розграбування українського зерна, відновивши інфраструктуру, щоб використовувати можливість експорту мільйонів тонн з тимчасово окупованої української території в Росію.

“Росія зараз перебуває в не кращому становищі для вступу до Ради з прав людини, ніж майже 18 місяців тому. Багато в чому її пропозиція про возз’єднання і результати голосування стануть барометром міжнародного становища Росії”, — додав Хан.

Також він наголосив, що Росія, ймовірно, спробує переконати менші країни в тому, що вони “не хочуть, щоб їх зробили інструментом для служіння політичній волі західних країн”.

Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.