Росія прагне зняти питання територіальних поступок в Україні. Розглядає три сценарії – ЗМІ
Джерело: The Moscow Times
Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.
Попри початок переговорів із США, Кремль продовжує наполягати на максималістських цілях у війні. Москва розглядає три сценарії:
- Капітуляція України з формуванням проросійського уряду;
- Закріплення контролю над окупованими регіонами та обмеження військової незалежності Києва;
- Дискредитація Зеленського на міжнародній арені, щоб змусити Вашингтон натиснути на Київ щодо виборів.
У Кремлі вважають, що чинний президент України Володимир Зеленський не піде на поступки, тому намагаються представити його нелегітимним партнером для переговорів.
Минулої п’ятниці Путін заявив, що Україна потребує тимчасового “зовнішнього управління” під егідою ООН та США для проведення “демократичних виборів”.
Та попри спроби Кремля вплинути на Дональда Трампа, президент США різко зреагував на таку заяву, назвавши вимогу Путіна “неприйнятною”. Джерела стверджують, що у Кремлі побоюються втрати інтересу Трампа до “мирної угоди” та його агресивної реакції.
Тоді нам Байден здаватиметься добрим Санта-Клаусом, – зазначає один із російських дипломатів.
Росія спробувала використати відновлення “зернової угоди” як сигнал доброї волі, проте, очікуваного ефекту не було. Відновлення експорту українського зерна не стало для Києва значною поступкою, тоді як Європа не поспішає скасовувати санкції проти РФ. Зокрема 31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
Експерти зазначають, що Кремль намагається представити Україну як “неспроможну державу” (failed state), що нібито не може самостійно ухвалювати рішення. Однак така стратегія не дає Москві реальних важелів впливу, натомість лише посилює дипломатичну ізоляцію Росії.
- Європейські посадовці вважають, що президент США Дональд Трамп невдовзі опиниться перед важким вибором через своє прагнення якнайшвидше завершити війну в Україні.
- За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
- За даними ЗМІ, російські війська готуються розпочати новий наступ вже найближчими тижнями, аби максимально посилити тиск на Україну та зміцнити позицію Кремля на мирних перемовинах.
Кримськотатарський громадянський журналіст Осман Арифмеметов, якого утримують у російському ув’язненні, схуд на 22 кілограми. Про це повідомила його мати Емдіє Арифмеметова, слова якої наводить кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва.
У вівторок, 2 липня, в столиці та області зберігатиметься помірно тепла та здебільшого суха погода. За даними Укргідрометцентру, очікується хмарність із проясненнями. У Києві – без опадів, на Київщині вдень місцями можливий короткочасний дощ.
Духовний лідер тибетських буддистів Далай-лама планує зробити письмову заяву щодо своєї можливої реінкарнації. Перед цим у середу вранці він зустрінеться з 11 старшими ченцями – главами буддійських шкіл, які вже прибули до північноіндійського міста Дхарамсала, де проживає сам Далай-лама у вигнанні.
Станом на ранок 2 липня 2025 року загальні бойові втрати армії РФ в Україні склали близько 1 мільйона 22 тисяч особового складу. За минулу добу ЗСУ ліквідували ще щонайменше 1110 окупантів.
Погоду в більшості регіонів України 2 липня формуватиме антициклон Bettina, що зосередився над Західною Європою. Саме тому синоптики прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів – лише на Лівобережжі вдень можливі короткочасні дощі з грозами.