Росія продала Туреччині вугілля з тимчасово окупованої частини України – Reuters

Джерело: Reuters

У 2023 році Росія експортувала до Туреччини вугілля з тимчасово окупованих територій України на суму щонайменше 14,3 млн доларів.

Такі дані агентство наводить з посиланням на російську митницю.

Згідно з даними, з лютого по липень 2023 року РФ продала Туреччині близько 160 000 тонн вугілля, яке видобули на території окупованих Донеччини та Луганщини. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили агентству, що протягом цього періоду вони постачали вугілля з двох регіонів до Туреччини.

Дані постачальника комерційних торгових даних показали, що вугілля щонайменше від 10 виробників надходило в Туреччину у вказаний вище період. За даними статистики,

Туреччина була найбільшим експортним напрямом вугілля з окупованих регіонів, на її частку припало 95% постачань за цей період.

Зазначається, що продавці вугілля зареєстровані як у РФ, так і на окупованих частинах України. Покупцями вугілля були компанії, зареєстровані у Гонконзі, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, серед яких Беліз та Британські Віргінські острови. Турецьких компаній у списку не було.

Хоча дані про комерційну торгівлю не дають повного розуміння того, як експортувалося вугілля, вони показують, що частина вугілля йшла через портове місто Ростов, а частина через чорноморський порт Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донеччиною та Луганщиною.

Санкції США, запроваджені 21 лютого 2022 року, за три дні до вторгнення Росії в Україну, забороняють імпорт США з так званих Донецької та Луганської народних республік (ЛНР) або експорт до них. Через два дні Європейський Союз оголосив про заходи, включаючи заборону на імпорт товарів з двох регіонів.

Водночас Туреччина таких обмежень не запроваджувала.

  • Поки Туреччина та Європейський Союз намагаються відновити переговори щодо членства країни у ЄС, які зайшли в глухий кут, Анкара розкритикувала наполягання Європарламенту на співпраці у забезпеченні санкцій проти Росії.
  • Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив у суботу, 16 вересня, що його країна може “розійтися” з Європейським Союзом, якщо це необхідно, відповідаючи на запитання про зміст звіту Європейського парламенту щодо Туреччини.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.