Росія розгортає безпілотні війська «Рубікон» на Донеччині – експерти вказують на загрозу для України та НАТО

Джерело: Інститут вивчення війни

Росія активно розвиває використання безпілотників на фронті, зокрема через Центр передових безпілотних технологій “Рубікон”, який, за оцінками аналітиків, стає ключовим елементом нової стратегії Міноборони РФ.

Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на інтерв’ю українських військових, які працюють на Костянтинівському напрямку. За їх словами, прибуття операторів дронів “Рубікона” стало переломним моментом – росіяни значно ускладнили логістику та рух українських сил.

Вперше ці підрозділи були помічені на початку 2025 року в Курській області, де використовували волоконно-оптичні дрони для ударів по українських позиціях. Навесні їх передислокували на Донеччину.

За даними українського спеціаліста з радіоелектронної боротьби Сергія “Флеша” Бескрестнова, “Рубікон” має чотири складові: розробку дронів, підготовку інструкторів, аналітичний відділ і бойові підрозділи. Вони працюють із різними типами безпілотників – від “Ланцетів” до FPV-дронів, а також мають групи, які готують до знищення української авіації.

На цей момент російські безпілотні підрозділи “Рубікона” діють від східної Харківщини до західної частини Донецької області. У Херсонській і Запорізькій областях їх поки не зафіксовано, але аналітики вважають, що РФ готується до подальшого розгортання.

Водночас ISW зазначає, що попри активний розвиток, Росія поки не досягла рівня інтеграції та гнучкості українських дронових програм. Спроба скопіювати українську модель через централізований підхід може постати перед труднощами – бюрократія та повільний цикл ухвалення рішень у Міноборони РФ можуть загальмувати інновації.

Однак ці зусилля ігнорувати не варто. Якщо Росії вдасться підготувати достатню кількість операторів БПЛА і ефективно інтегрувати їх у бойові частини, це становитиме довгострокову загрозу не лише для України, а й для країн НАТО.

Протягом минулого місяця Сили оборони України виконали 115 вогневих завдань за напрямком DeepStrike, тобто вглиб території ворога.

Чи може шматок сиру перед сном зіпсувати ніч? Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Psychology, виявило зв’язок між деякими харчовими продуктами – зокрема сиром і солодощами – та нічними кошмарами. Найсильніший ефект зафіксували в людей з харчовою алергією чи непереносимістю лактози.

Правозахисниця Амаль Клуні та її чоловік, актор Джордж Клуні не публікують фото своїх восьмирічних двійнят Елли та Александра і взагалі уникають зайвої уваги до родини. Причина проста – обидва працюють з темами, які пов’язані з серйозними правопорушниками, і не хочуть, щоб їхні діти з’являлися у публічному просторі.

Найближчого вівторка, 9 липня, Україна опиниться серед найспекотніших країн Європи, повідомила синоптикиня Наталка Діденко. Водночас температура повітря по країні буде дуже контрастною – від приємної прохолоди на заході до справжнього пекла на сході.

У Чумацькому Шляху виявили сім зірок, що випромінюють тепло в інфрачервоному діапазоні, яке наразі неможливо пояснити жодним відомим природним процесом. Вчені припускають, що ці сигнали можуть бути слідами гіпотетичних “сфер Дайсона” – технологій, які використовують всю енергію зорі.