Росія розірвала угоду зі Швецією про обмін інформацією щодо ядерних установок
Джерело: розпорядження уряду РФ
Росія офіційно денонсувала угоду зі Швецією, котра передбачала оперативне інформування про ядерні аварії та регулярний обмін даними щодо атомних об’єктів. Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін.
Мова про угоду між урядом СРСР і урядом Швеції, підписану 13 січня 1988 року у Стокгольмі. Вона набула чинності 3 квітня того ж року та була частиною реалізації Конвенції МАГАТЕ про оперативне оповіщення у разі ядерної аварії.
Документ зобов’язував сторони повідомляти одна одну про ядерні інциденти, які можуть призвести до транскордонного викиду радіоактивних речовин. Також передбачалося щорічне надання інформації про стан ядерних об’єктів, зокрема атомних електростанцій і сховищ відпрацьованого палива.
Угода охоплювала інциденти не лише на атомних станціях, а й під час транспортування, зберігання та використання радіоактивних матеріалів — включно з медичним, аграрним та космічним застосуванням.
Міністерству закордонних справ РФ доручили повідомити шведську сторону про припинення дії домовленостей.
Додамо, звіт Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру свідчить, що усі дев’ять ядерних держав – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль, у 2024 році продовжили інтенсивні програми модернізації, оновлюючи наявну зброю і додаючи нові її зразки.
- Президент Польщі Анджей Дуда закликав Сполучені Штати розглянути варіант розміщення ядерну зброю на території Польщі з метою стримування російської агресії.
- Раніше в РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.
- Британія почала переговори зі США щодо придбання винищувачів F-35A, здатних нести термоядерні бомби B61-12.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили російського агента, який готував теракти проти українських військових у Хмельницькому.
Державне агентство PlayCity виявило систематичну рекламу азартних ігор із порушеннями закону на Telegram-каналі “Труха Україна”. За це власників каналу оштрафували на 4,8 мільйона гривень.
Колишнього заступника начальника Служби безпеки президента України в складі Управління державної охорони Вадима Чучковського не доставили на засідання, на якому розглядали клопотання щодо зміни йому запобіжного заходу.
Спікер Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко закликала “активізувати” розвиток креативної індустрії та створити власний аналог популярної китайської іграшки Labubu.
Оператор, режисер та військовослужбовець Ярослав Грубич втратив руку внаслідок поранення на фронті.