Росія шукає союзників для уникнення нових фінансових санкцій – Bloomberg
Джерело: Bloomberg, посилаючись на документи і звіти посадовців в країнах НАТО, знайомих з планами Кремля
Росія працює над зміцненням дипломатичних відносин з країнами, які їй симпатизують, включаючи Китай і Саудівську Аравію, з метою відбиття спроб України та її партнерів ще більше ізолювати Москву від світової фінансової системи.
Як розповіли у виданні, Москва розробляє стратегію та цілі для десятків запланованих зустрічей напередодні жовтневих зборів групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), на якому, як очікується, Україна і її союзники будуть домагатися внесення РФ до “чорного списку”.
Відомо, що після повномасштабного вторгнення в Україну Росію позбавили членства в FATF. Утім досі РФ вдавалося уникати внесення до “чорного списку” організації. За правилами FATF, навіть декількох членів групи може бути достатньо, щоб зупинити прийняття рішень.
За словами співрозмовників видання, крім намагання заблокувати майбутні спроби включення в список, Росія сподівається також й на те, що соратники допоможуть їй відновити членство в FATF.
“Російський уряд оцінює Китай і Саудівську Аравію як головних пріоритетних країн, які, на його переконання, можуть не тільки допомогти заблокувати нові спроби введення санкцій, але і можуть лобіювати інших від імені Москви”, – йдеться у матеріалі.
Водночас стверджується, що Москва має намір організувати відеодзвінок з головою FATF в наступному місяці, перед пленарним засіданням організації.
“Інші російські пріоритети включають продовження взаємодії з Індією, а також Південною Африкою. Москва, ймовірно, вважає останню каналом для збору даних про позиції інших урядів в FATF”, – пише видання.
При цьому напередодні жовтневої зустрічі FATF Москва також активізує свої зв’язки і взаємодію з країнами БРІКС, оскільки сподівається, що блок підтримає позицію Кремля в будь-якому відповідному голосуванні.
Як повідомляється, щоб залучити на свою сторону членів FATF на Близькому Сході і в Північній Африці, Москва хоче зустрітися з країнами Перської затоки пізніше в цьому місяці і запропонувати більш тісну співпрацю по боротьбі з тероризмом.
Також до списку інших урядів, на яких Москва зосереджує свою дипломатичну мережу, входять Туреччина, Аргентина, Малайзія і Мексика.
- Два дипломатичних джерела 12 вересня повідомили, що цього тижня завершується дія санкцій проти трьох російських бізнесменів, і Європейський Союз не буде продовжувати тривалості цих санкцій.
- 8 вересня президент України Володимир Зеленський зазначив, що союзники України пом’якшили санкції, запроваджені проти Росії, і закликав відновити подальші каральні заходи проти ворога.
- Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили їхній промисловий та технологічний потенціал.
- Найбільший банк Європи HSBC припинить комерційні платежі бізнес-клієнтів до та з Росії та Білорусі, оскільки санкції Заходу розширюються на тлі тривалої війни Росії в Україні.
Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.
9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.
З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.
У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.