Росія судитиметься з ЄС, якщо доходи з заморожених активів РФ використають для України

Джерело: Reuters

Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що Росія вживатиме заходів у відповідь згідно власних інтересів, якщо ЄС використовуватиме прибутки від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України.

З такою заявою Пєсков виступив напередодні зустрічі лідерів ЄС, на якій мають обговорити це питання.

“Звичайно, ми будемо використовувати всі можливі судові механізми: ті, які є зараз, і всі ті, які будуть доступні в майбутньому”, – сказав він.

Пєсков уточнив, що Росія не відповідатиме на дії ЄС “подібним чином”, а “обиратиме різні методи, які відповідатимуть нашим інтересам”.

Варто зауважити, що з пропозицією використати доходи з заморожених активів РФ на закупівлю зброї для України наприкінці лютого виступила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Днями з такою ж позицією виступив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель. Він наголосив що 20 березня, напередодні саміту ЄС, запропонує використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.

Водночас за даними ЗМІ, рішення щодо конфіскації прибутків з конфіскованих активів РФ на користь України навряд чи ухвалять на саміті ЄС 21 березня. Причина – позиція Угорщини.

  • Група юридичних експертів вважає, що арешт заморожених активів центрального банку РФ дозволено міжнародним правом, враховуючи масштаб атак Росії на Україну.

Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…

Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.

Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.

Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…

Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.