Росія та Білорусь не отримають офіційних запрошень на Олімпіаду-2024 у Парижі

Джерело: заява МОК

Міжнародний олімпійський комітет заявив, що Росія та Білорусь не отримають офіційного запрошення на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, тоді як понад 200 національних збірних традиційно запросять вже цього місяця.

За традицією МОК рівно за рік до відкриття літніх або зимових Ігор запрошують всі національні збірні з усього світу.

Попри протокольний крок, деякі російські та білоруські спортсмени все одно, ймовірно, можуть виступити в Парижі під нейтральним прапором.

У МОК повідомили, що 203 національним олімпійським комітетам (НОК) будуть надіслані запрошення до Парижа вже 26 липня. Одначе, це не стосуватиметься НОК Росії та Білорусі, а також НОК Гватемали. Нині Гватемала виключена з олімпійського руху через втручання уряду в незалежність НОК.

Президентом НОК Білорусі є Віктор Лукашенко, син самопроголошеного президента держави Олександра Лукашенка.

Зазначимо, що нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про недопуск Росії та Білорусі на Олімпійські й Паралімпійські ігри. ПАРЄ рекомендує не допускати представників Росії та Білорусі до Олімпійських та Паралімпійських ігор, поки триває війна. Зазначається, що участь росіян та білорусів може бути використана як інструмент пропаганди та завадити іншим спортсменам, зокрема українцям, брати участь у змаганнях.

Резолюція наголошує, що наслідки цього порушення міжнародного права поширюються поза межами України та Європи, впливають на весь світ.

Водночас стало відомо, що близько 500 спортсменів з Росії та Білорусі допустять до участі у цьогорічних Азійських іграх у Ханчжоу (Китай), аби допомогти їм отримати кваліфікацію на Олімпіаду наступного року в Парижі.

Російські та білоруські спортсмени не претендуватимуть на медалі.

Спортсмени змагатимуться на Іграх, які відбудуться з 23 вересня по 8 жовтня, під нейтральним прапором і національна символіка не буде дозволена.

  • Державу-терориста РФ виключили зі Всесвітньої туристичної організації ООН. Відповідне рішення підтримали 40 країн.
  • Уряд Чехії підтримав пропозицію Міністерства спорту про заборону участі спортсменів та спортивних команд, які представляють Росію, у спортивних змаганнях на території Чехії.
  • Також міська голова Парижа Анн Ідальго змінила свою позицію щодо участі росіян в Олімпіаді-2024. На її думку, РФ потрібно заборонити участь у змаганнях, допоки “триває війна в Україні”.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.