Росія та Іран «працюють над новою великою угодою»

Джерело: SkyNews

У Кремлі заявили, що РФ прискорить роботу над “новою великою міждержавною угодою” з Іраном.

Зазначається, що міністри закордонних справ двох країн домовилися під час телефонної розмови прискорити роботу над угодою, що перебувала на “високій стадії готовності”.

Міністерство РФ не надало жодних подробиць відносно запланованої угоди, яка укладається на тлі зміцнення торгових, політичних та інших зв’язків між Москвою та Тегераном на тлі західних економічних санкцій.

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін провів тривалі переговори у Кремлі з главою Ірану Ебрагімом Раїсі.

Подібно до Північної Кореї, лідер якої Кім Чен Ин зустрівся з Путіним на Далекому Сході Росії у вересні, Іран є явним ворогом США і може надати Москві військову техніку для війни проти України, де РФ активно використовує безпілотники іранського походження.

Зауважимо, 5 грудня Іран та РФ підписали спільну декларацію у намаганні “подолати” санкції США.

Раніше стало відомо, що Іран, ймовірно, завершив домовленості щодо постачання російських винищувачів Су-35 і ударних вертольотів Мі-28.

10 грудня премєр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив главі РФ Володимиру Путіну про невдоволення у зв’язку зі співпрацею РФ з Іраном.

  • Згідно з унікальними документами, які міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm отримала за допомогою хакерів групи “Кібер Спротив”, європейські санкції зривають держконтракт МО РФ на постачання комплексу БпЛА “Гранат-4”, який було укладено в червні 2023 року з ТОВ “НВО Іжевські безпілотні системи”.
  • США запровадили нові санкції, пов’язані з обмеженням ціни на російську нафту та спрямовані проти трьох компаній і трьох нафтових танкерів, які перевозили російську нафту вище узгодженого ліміту.
  • Рада ЄС продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
  • 29 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти понад 20 осіб та організацій за їхню участь у мережах сприяння фінансуванню на користь міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.