Росія та КНДР розпочали будівництво автомобільного мосту, що з’єднає країни
Джерело: російська служба “Интерфакс”
Росія та Північна Корея розпочали будівництво автомобільного мосту через річку Туманна.
Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін заявив, що будівництво мосту є “знаковим етапом для російсько-корейських відносин”.
“Його значення виходить далеко за рамки просто інженерного завдання. Він символізує наше спільне прагнення до зміцнення дружніх, добросусідських відносин, нарощування міжрегіонального співробітництва. Ми створюємо надійну основу для більш тісної кооперації двох країн, дорогу для відкритого та плідного діалогу, для зближення наших народів, зростання кількості поїздок та зустрічей, обміну новими враженнями, знайомства з історією та традиціями Росії та Північної Кореї”, – сказав він.
Глава російського уряду повідомив, що у 2024 році лідер РФ Путін та лідер КНДР Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство, який вивів відносини між Москвою і Пхеньяном на новий сучасний рівень і відкрив можливості для реалізації взаємовигідних проєктів.
Мішустін додав, що наразі між Росією та КНДР єдиним транспортним маршрутом є залізничний “Міст дружби” через річку Туманна, “але його можливостей уже недостатньо”.
“Безумовно, ключовим пріоритетом для нас є будівництво мостового переходу, через який піде цілорічний автомобільний рух”, – сказав Мішустін.
Він заявив, що міст “дозволить підприємцям суттєво наростити обсяги перевезень та скоротити транспортні витрати, забезпечить надійні та стабільні поставки різної продукції, що сприятиме розширенню торговельно-економічного співробітництва”.
- Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.
- За повідомлення Південної Кореї, від початку 2025 року КНДР відправила до Росії ще щонайменше 3000 своїх військових, низку ракет та інше озброєння.
-
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин надіслав листа до очільника Росії Володимиру Путіну, в якому висловив готовність зміцнювати всебічне стратегічне партнерство між країнами.
Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.
Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.
Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.
Речник Європейської комісії Олоф Гілл повідомив, що ЄС не планує продовжувати режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) для України (так званий “торговельний безвіз”), який діє до 5 червня.
Ліберальна партія та її лідер Марк Карні здобули перемогу на парламентських виборах у Канаді. Частково перемогу можна приписати Дональду Трампу — ліберали висловлюють небажання канадців миритись з експансіоністськими заявами президента США.