Росія та Китай наклали вето на резолюцію ООН щодо припинення вогню в Газі
Джерело: Reuters
Рада Безпеки ООН у п’ятницю, 22 березня, відхилила резолюцію, запропоновану Сполученими Штатами, що закликає до негайного припинення вогню в Газі через те, що Росія та Китай наклали вето.
Резолюція закликала до негайного припинення вогню протягом поточного священного для мусульман місяця Рамадан, звільнення всіх заручників і збільшення потоку гуманітарної допомоги в Газу.
За резолюцію проголосували 11 із 15 членів ради, але вето Росії та Китаю зупинило її ухвалення.
Алжир також проголосував проти резолюції, а Гаяна утрималась від голосування.
У п’ятницю Вашингтон вперше підтримав текст, який вийшов на голосування зі словом “припинення вогню” під час війни в Газі.
Раніше США не сприймали слова “припинення вогню” і наклали вето на заходи, які включали такі заклики.
“Переважна більшість цієї ради проголосувала за цю резолюцію, але, на жаль, Росія та Китай вирішили застосувати своє вето”, – заявила в Раді безпеки посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.
Вона звинуватила Росію і Китай у ветуванні резолюції з “цинічних” і “дріб’язкових” причин. Томас-Грінфілд сказала, що вони виступають проти резолюції просто тому, що вона була написана США, і розкритикувала обидві країни за те, що вони не засудили напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
“Не дивлячись на всю палку риторику, ми всі знаємо, що Росія та Китай не роблять нічого дипломатичним шляхом для просування міцного миру або суттєвого внеску в зусилля з гуманітарної допомоги”, — сказала вона Раді після голосування.
Рада збереться о 10 ранку за східним часом у понеділок, щоб проголосувати за альтернативну резолюцію, розроблену обраними членами Ради безпеки.
- США в проєкт резолюції Ради Безпеки ООН закликали до тимчасового припинення вогню в Газі та застерегли Ізраїль від вторгнення в місто Рафах.
- Солдати ізраїльської армії знайшли під штаб-квартирою Близькосхідного агентства ООН з питань допомоги палестинським біженцям (БАПОР) в Газі підземний центр обробки даних терористичного угруповання ХАМАС.
- Ізраїльська армія завдала серії ударів по військових об’єктах терористичного угруповання ХАМАС на півдні сектору Гази в районі міста Рафах, що на кордоні з Єгиптом.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.